Yonex Junior Cup – Berlín

23. 4. 2019

Třídenního turnaje Yonex-Junior-Cup 2019 v Berlíně se zúčastnilo 11 našich hráčů, kteří bojovali v kategoriích U9 – U19. Celkem přivezli tři bronzové madaile, jednu stříbrnou a čtyři zlaté.

Začněme od nejmladší kategorie.

V kategorii U9/U11 jsme měli zastoupení pouze jednoho hráče. Jan Bednář nejprve hrál ve skupině tří hráčů, ze které si připsal dvě výhry a postoupil do finálového pavouka obsahujícího celkem osm chlapců. Honza dokázal zvítězit nad dvěma svými protivníky, čímž se umístil na zlaté pozici.

Jan Bednář si zahrál i smíšenou čtyřhru v kategorii U11, kde se svou mixovou partnerkou Sofií Kerplovou obsadili čtvrté místo.

V chlapeckém singlu kategorie U13 – A bojoval Daniel Ryšánek. Nejprve dvakrát zvítězil a jednou prohrál ve skupině a poté v pavouku prohrál s Adamem Srncem ve druhém kole. Umístil se na pátém místě.

V kategorii U13 B hrála naše děvčata. Adéla Turoňová v dívčí dvouhře obsadila, stejně jako Daniel, pátou pozici. V dívčí čtyřhře s Erikou Osičkovou porazily všechny své soupeřky a na konci se radovaly ze zlata.

Klára Wimmerová bojovala po boku Hanny Ernst z Německa. Děvčata se setkala s dvojicí Turoňová, Osičková ve finále. Po prohře 21-14, 21-8 jim náležela stříbrná medaile.

Kryštof Jirásek hrál v U13 B debla s Janem Bednářem, mixa s Klárou Wimmerovou a singla. V dvouhře nezískal ani jeden set. V obou zbylých disciplínách zvítězil se svým spoluhráčem/spoluhráčkou v jednom zápase.

Kategorie U15 B byla pro naše hráče nejméně úspěšnou. Sebastian Janíček s Lucií Paterovou po třech odehraných zápasech skončili na deváté pozici. Luciím Vyšehradské a Paterové v dívčí dvouhře náleželo oběma páté místo. Své síly spojily v deblu a nakonec z toho byl stříbrný kov.

V chlapecké dvouhře U17 B Marek Listopad zvítězil ve všech pěti hrách, z nichž tři byly třísetové a doslova si tak vydřel zlato.

U17 A se nesla v duchu bronzu. Marek Listopad s Tomášem Paterou se ve své skupině utkali s dvěma dánskými páry. Jeden skončil vítězně a druhý prohrou. V pavouku se Marek s Tomášem dostali do semifinále, kde nestačili na další dánskou dvojici a tak se pánové museli spokojit s bronzovou pozicí.

Tomáš Patera následně přidal další bronz ve smíšené čtyřhře. S Karolínou Hejdukovou bojovali statečně. Skupina opět skončila jednou prohrou a výhrou. První kolo v pavouku odehráli proti dánské dvojici a zvítězili 23-21, 21-15. Poté však následoval střed s vítězi smíšené čtyřhry a zároveň nasazenými jedničkami Vilmou Svensson Pedersen a Lucasem Dittmerem.

Sarah Mathieu se v dámském singlu dařilo. Ve skupině vyhrála všechny své zápasy. V pavouku začala dobře. První zápas proti Kláře Košťálové skončil vítězně 21-17, 21-16. V druhém zápase proti Elle Kirscheis z Německa se již tolik nedařilo. Po dvou prohraných setech si naše hráčka odváží bronzovou medaili.

V kategorii U19 B Sarah hrála po boku svého týmového kolegy Marka Listopada. Cestou k vítězství ztratili pouze jeden set. Poté si bez zaváhání došli pro zlato.

Kompletní výsledky turnaje naleznete zde.

Gratulujeme!