Víkendové turnaje kategorií U15 a U17

1. 5. 2019

Naši hráči se zúčastnili tří víkendových turnajů. Jednalo se o GPC U15 v Praze- Jeremi, GPC U15 – Plzeň a GPC U17 v branickém Hamru. Na každém turnaji naši reprezentanti obsadili všechny medailové příčky. Za celý víkend tak dohromady nasbírali sedm bronzových medailí, sedm stříbrných a devět zlatých.

 

GPC U17 – Hamr

Tohoto turnaje se zúčastnili pouze naši chlapci.

Jakub Kučera hned v prvním kole odehrál třísetový zápas proti Davidu Matiskovi končící 21-12, 13-21, 21-15. Ve druhém kole se postavil nasazené jedničce Jonáši Hurtíkovi. Toto kolo bylo pro Jakuba konečné.

Marek Listopad se dostal do semifinále bez ztráty setu. Zde se, jako Jakub, postavil Jonáši Hurtíkovi. Zápas pro Marka skončil bronzovou medailí (prohra 21-14, 21-18).

Štěpán Schroetter ve svém úvodním zápase bez mrknutí oka porazil Jana Kotrbu z BK Arion 21-4, 21-4. Na dalšího soupeře Tomáše Orlíka však už nestačil.

Cesta Tomáše Bláhy také skončila ve druhém kole. V třísetovém zápase proti Dominiku Vondrákovi byl nakonec poražen 21-19, 14-21, 21-19.

Daniel Fürst, nasazená dvojka, si nekompromisně razil cestu do finále. Jeho protivník, Jonáš Hurt, který v předchozích kolech porazil dva naše hráče, proti Danielovi neměl šanci. Po dvou setech 21-15, 21-17 si Daniel odváží zlato.

Ve čtyřhře chlapců bojovaly dva naše páry.

Jakub Kučera a Štěpán Schroetter ve druhém kole velmi těsně nestačili na Stanislava Mrskoše a Radka Pláničku. Oba sety skončily 22-20.

Tomáš Patera s Markem Listopadem figurovali jako nasazené jedničky. Celkem odehráli tři dvousetoké zápasy, včetně finálového, proti Marku Schumpeterovi a Janu Štaiberkovi z oddílu SK Prosek Praha. Po výhře 21-12, 21-18 si Tomáš s Markem odvážejí zlatou medaili.

Smíšená čtyřhra pro Vojtěcha Frantu a jeho mixovou partneru Elišku Bílkovou skončila bronzem. V semifinále se utkali s Markem Listopadem a Magdalénou Čermákovou. Hrálo se o každý bod. Nakonec do finále postoupil Marek Listopad s Magdalénou Čermákovou vítězstvím 21-19, 20-22 a 22-20.

Marek s Magdalenou ve finále bojovali proti Jonáši Hurtíkovi a Báře Šenfeldové. Dvousetový zápas skončil vítězně pro Marka s Magdou.

 

 

GPC U15 Plzeň

V chlapecké dvouhře jsme měli zastoupení dvou hráčů: Sebastiana Janíčka a Adama Krále.

Sebastian v této disciplíně sehrál dva zápasy. Jeden skončil výhrou a posunul ho do druhého kola. Zde se utkal s Davidem Kundrátem, který dvěma sety ukončil Sebastianovu cestu.

Adam Král si se všemi svými soupeři hrál jako kočka s myší. Pouze jednoho pustil přes hranici deseti bodů. Ve finále porazil Josefa Rákosníka a získal zlatou medaili.

V dívčím singlu Lucie Sommerová a Petra Kropáčová skončily ve druhém kole.

Naše další hráčky Helena Chvalová a Ella Knaislová se setkaly až ve finále, kde si rozdělily zlato a stříbro. Po těsném zápasu končící 21-18, 21-19 se vítězkou disciplíny stala Ella.

Ve smíšené čtyřhře Ella Knaislová a její mixový partner z oddílu SK Prosek Praha Jakub Pavlíček sehráli velmi těžký úvodní zápas proti Ladislavu Zemanovičovi a Natálii Raithelové. Po třísetové bitvě 19-21, 21-14, 21-15 Ella s Jakubem postoupili do druhého kola. Zde však nestačili na Josefa Rákosníka a Zuzanu Novou.

Adam Král, Helena Chvalová a Sebastian Janíček s Klárou Benediktovou se probojovali do finále. Po dvou setech si zlato odváží Adam s Helenou, Sebastianovi s Klárou náleží stříbro.

Čtyřhry chlapců se nejprve hrály ve skupinách, z nichž vždy dva páry postupovaly do pavouka o medaile. V dívčích čtyřhrách se vítězky z každé skupiny utkali ve skupině o medaile.

V chlapecké čtyřhře se Sebastian Janíček a Josef Rákosník umístili na čtvrté pozici.

Adamu Králi s Patrikem Melcherem se dařilo ještě lépe. Ve finálovém třísetovém boji zvítězili 16-21, 21-10, 21-14.

V dívčí čtyřhře na medaili dosáhla pouze Helena Chvalová s Ellou Knaislovou. S Klárou Bedediktovou a Zuzanou Novou prohrály ve třetím setu 14-21, 22-20, 15-21. Dívky si tak odvážely stříbro.

 

GPC U15 – Jeremi

V chlapecké čtyřhře jsme měli zastoupení čtyř hráčů: Sebastian Janíček a Karel Wimmer – nezvládli úvodní zápas, Jonáš Marek – skončil ve druhém kole a Jaroslav Karban.

Nejlépe se vedlo Jaroslavu Karbanovi, který po třísetovém semifinálovém zápase končící 20-22, 21-18, 23-21 získal bronzovou medaili.

Dívčí dvouhra byla reprezentována pěti našimi děvčaty: Ellou Knaislovou, Adélou Klímovou, Annou Vávrovou, Helenou Chvalovou a Lucií Paterovou

Lucie Paterová prohrála ve druhé kole s nasazenou jedničkou a zároveň vítězkou disciplíny Kateřinou Koliášovou 21-15, 21-10.

Adéla Klímová ve čtvrtfinále narazila na Gabrielu Kuptíkovou. Druhý set byl velmi vyrovnaný. Nakonec hra skončila lépe pro Gabrielu 21-15, 23-21.

Anna Vávrová se ve čtvrtfinále setkala se svojí oddílovou kolegyní Helenou Chvalovou. Do dalšího kola postoupila Helena. Semifinále sehrála proti Kateřině Koliášové. V tomto zápase Helena prohrála 21-18, 21-13. Po finálovém zápase jí byla předána bronzová medaile.

I naší další hráčce Elle Knaislové se stala osudná hra s Kateřinou Koliášovou. Tentokrát se jednalo o finále. Ella si uhrála stříbro.

Blažej Grznár s Annou Vávrovou nezvládli zápas proti Filipu Knytlovi s Kateřinou Koliášovou a skončili ve druhém kole.

Sebastianu Janíčkovi a Lucii Paterové se také stalo osudné druhé kolo. V zápase proti Michalu Moravcovi a Ivaně Treperové prohráli 21-12, 21-15.

Jonáš Marek s Helenou Chvalovou si razili cestu do semifinále. Zde narazili na Ellu Knaislovou s Janem Urbanem. Do finále postoupili Ella s Janem. Bronz putoval k Heleně s Jonášem.

SoMetRadské finále, ve kterém se utkali Ella Knaislová s Janem Urbanem a Tomáš Bláha s Klárou Klímovou. Třísetový boj 21-13, 12-21, 21-11 skončil vítězně pro Tomáše s Klárou.

Karel Wimmer, Filip Hroch a Sebastian Janíček s Nicholasem Vránou v chlapecké čtyřhře skončili hned v prvním kole.

Velmi těžkým semifinálem prošli Jaroslav Karban s Jonášem Markem, kteří se utkali s Tobiášem Lecianem a Lukášem Pavlicou. Zápas skončil ve prospěch SoMetRadského páru 26-24, 23-25, 23-21. Poslední velmi vyrovnanou hru kluci sehráli s Vojtěchem Havránkem a Janem Urbanem. Nakonec zvítězil pár Havránek, Urban 21-19, 22-20. Naši kluci se tak radovali ze stříbrné medaile.

Poslední disciplínou byla dívčí čtyřhra.

Všechna naše děvčata se setkala v semifinále a došlo k vzájemnému vyřazování.

Helena Chvalová s Ellou Knaislovou zvítězily nad Annou Vávrovou a Helenou Novotnou 21-7, 21-17.

V druhém semifinálovém zápase se proti sobě postavily Lucie Paterová s Karolínou Vnoučkovou a Adéla a Klára Klímovi. Po dvou setech si postup do finále zajistily Lucie s Karolínou.

Finále skončilo vítězstvím nasazených jedniček Heleny s Ellou 21-18, 21-11.

Děkujeme všem výše uvedeným hráčům za reprezentaci oddílu a přejeme spoustu úspěchů do budoucna.

T.K.

Výsledky turnajů naleznete zde:

GPC U17 – Hamr

GPC U15 – Plzeň

GPC U15 – Jeremi