Víkendové úspěchy

8. 5. 2019

O víkendu 4. – 5. 5. se naši hráči zúčastnili pěti turnajů. Kateřina Mikelová přivezla z GPA U19 v Brně zlato a stříbro, Kristián Hašek a Filip Titěra z GPA U13 bronz, Tomáš Bláha z GPC U17 v Benátkách zlato a dva bronzy, z nichž jeden vybojoval v deblu se svým týmovým kolegou Petrem Hnilicou. Z GPC U19 přiváží Vojtěch Franta zlato a bronz, Adam Bhuiyan stříbro. Z posledního turnaje GPD U15 v Ústí nad Labem dosáhla děvčata Lucie Sommerová a Petra Kropáčová na stříbrnou medaili v deblu, Lucie poté přidala ještě bronz v singlu a stříbro v mixu.

GPA U19

Kateřina Mikelová figurovala na turnaji GPA U19 v Brně jako nasazená singlová jednička. Ve dvouhře potvrdila své postavení a umístila se na prvním místě bez ztráty jediného setu. Ve finále porazila Soňu Hořínkovou 21-16, 21-12.

Ve finále dámské čtyřhry, ve které Káťa bojovala po boku Nely Němcové, se opět střetla se Soňou Hořínkovou hrající s Kateřinou Valentovou. Tentokrát z toho bylo stříbro.

I další naši hráči se umístili v první desítce. Tomáš Patera obsadil deváté místo v singlu a páté místo v deblu společně s Markem Listopadem.

Ema Staňková skončila na pátém místě v singlu i mixu.

Sedmnácté místo ve smíšené čtyřhře obsadili Sarah Mathieu a Marek Listopad.

Daniel Fürst s Barborou Johnovou se také také umístili na sedmnáctém místě poté co nezvládli koncovku třetího setu proti Janu Kosteleckému a Veronice Veselé. Zápas skončil 19-21, 21-13, 21-19. Daniel poté obsadil páté místo v deblu po boku svého týmového kolegy Petra Nejedlého.

Barbora Johnová s Terezou Šolarovou obsadily páté místo. V první hře porazily Martinu Ševčíkovou a Kláru Šilhavou 21-17, 21-17. Ve čtvrtfinále pohořely proti Adéle Chadimové a Ivě Foukalové 21-10, 21-13.

GPA U13

Jedinou medaili na GPA U13 v Mostě získali Kristián Hašek a Filip Titěra. Do semifinále se probojovali skrz třísetový set sehraný proti Dennisu Kerplovi a Marku Štychovi. Další hra proti vítězům disciplíny Marku Čepelovi a Kryštofu Coufalovi byla velmi vyrovnaná. Kristián s Filipem však nakonec prohráli 21-14 a 22-20.

Filip Titěra se v chlapecké dvouhře dvěma vítězstvími umístil na deváté pozici.

Viktor Bubeník a Daniel Ryšánek skončili devátí v deblu a sedmnáctí v singlu.

Adéla Turoňová s Janou Hnilicovou obsadily páté místo v deblu, poté co si doslova vydřely postup do čtvrtfinále. Děvčata dokázala vyhrát nad Klárou Brázdovou a Malvínou Skrčenou 15-21, 21-17, 22-20. V další hře však prohrály s nasazenými jedničkami a zároveň finalistkami Barborou Bouberlovou a Terezou Czajovou 21-12, 21-10.

Každá z děvčat následně přidala výhru v dívčí dvouhře. Obě se umístily na devátém místě.

Klára Wimmerová se svou partnerkou z oddílu SKP Kometa Brno – RS Badminton Markétou Dobešovou podlehly ve třetím setu Viole Hrubé s Marií Sogelovou 21-18, 15-21, 21-15.

Klára s Kristiánem Haškem ve smíšené čtyřhře porazili Jakuba Švarcara a Barboru Kubákovou a tak jim náleželo opět deváté místo.

Stejně na tom byli i Filip Titěra s Malvínou Skrčenou. Zbytek našich hráčů se umístil na sedmnáctém místě. Nutno vyzdvihnout výkon Adély Turoňové s Danielem Ryšánkem, kteří velmi těsně prohráli se semifinalisty 21-8, 22-20, 20-22.

GPC U17

Turnaje GPC U17 v Benátkách nad Jizerou se zúčastnili dva naši chlapci. Jednalo se o Tomáše Bláhu a Petra Hnilicu.

V singlu Petr  po úvodní třísetové hře narazil na Tomáše Bláhu. Zápas skončil těsnou Tomášovou výhrou 21-18, 22-20. Další kolo bylo pro Tomáše konečné. Nestačil na Pavla Maňáska. I tak si z této disciplíny odváží bronzovou medaili.

V deblu Tomáš s Petrem spojili své síly a nakonec z toho byl opět bronz.

Smíšenou čtyřhru hrál pouze Tomáš. Ze sedmi dvojic se svou mixovou partnerkou Kateřinou Koliášovou brali zlato.

GPC U19 Praha – Hamr

V pražském Hamru to opět cinkalo.

Vojtěch Franta s Eliškou Bílkovou odváželi zlato ze smíšené čtyřhry.

Vojta přidal bronz i v singlu.

Ještě lépe se v chlapecké dvouhře dařilo Adamu Bhuiyanovi, který ve finále nestačil na Michala Nesvačila. Celkově mu patřila stříbrná pozice.

GPD U15

Do Ústí nad Labem vyrazila dvě naše děvčata.

Cesta Petry Kropáčové v singlu skončila ve čtvrtfinále po prohře s Adélou Krejčí 21-7, 21-8.

Lucie Sommerová se do semifinále probojovala bez ztráty setu. Zde narazila na Annu Šáfrovou a nakonec z toho byl bronz.

Smíšenou čtyřhru si zahrála jen Lucka. Po boku Šimona Pražského ve druhém kole porazili nasazené dvojky Adélu Krejčí s Danielem Orosem 22-20, 21-19. Další kolo proti Václavu Jonášovi s Annou Šáfrovou byl také oříšek. Po vítězství 21-15, 19-21 a 21-19 postupují do finále Šimon s Lucií. Finále nakonec ovládli nasazené jedničky Jan Solar a Jana Flusserová.

Děkujeme všem za reprezentaci oddílu. Máme radost, když Vás vidíme podávat tak skvělé výkony.