2. GPA U15 – Aš

14. 5. 2019

Turnaj GPA U15 v Aši přinesl zjištění, že je stále co zlepšovat. Z našich deseti hráčů, kteří se turnaje zúčastnili, přiváží medaili pouze Tomáš Bláha. Ve smíšené čtyřhře s Karolínou Nachtmanovou společnými silami vybojovali bronzovou medaili. Na turnaji byla přítomna trenérka Halka Bitmanová, která v následujícím článku popisuje jeho průběh.

Účast hráčů z našeho oddílu:

Tomáš Bláha, Petr Hnilica, Adam Král, Milan Kovář, Ella Knaislová, Helena Chvalová – všechny disciplíny

Jaroslav Karban – dvouhra, mix

Adéla a Klára Klímovi – debl, mix

Lucie Paterová – debl (spoluhráčka K. Vnoučková – Arion)

Na turnaj jsme jeli s ambicemi na medaile. Postavení kluků na žebříčku k tomu vedlo. Tři hráči mezi prvními osmi nasazenými ve dvouhře, dále ve čtyřhře kluků a v mixu po jednom nasazeném páru.

Konečný zisk jednoho bronzu – T. Bláha v mixu (partnerka L. Nachtmannová z Proseku) je méně než jsme čekali. Kluci ve dvouhře asi sami čekali víc, Jarda s Adamem měli trochu smůlu na los.

V mixu se prvními koly prokousali Petr s Helčou a Adam s Klárou Klímovou, dále již soupeři byli silnější.

Ve dvouhrách se kluci velmi těžko vyrovnávali s podmínkami tělocvičny, kde díky nadmořské výšce 670 m n.m. létali míče opravdu rychle a trochu netypicky. Nicméně tyto podmínky byly stejné pro všechny a nelze se na ně vymlouvat. Postup do druhého kola si vybojoval Petr a Adam, zde však již byli soupeři nad jejich síly. Jarda s Milanem bojovali, ale své zápasy, sice těsně, ale prohráli. Tomáš asi v singlu sám od sebe čekal mnohem víc.

Pochválit je nutné Helču Chvalovou a Ellu Knaislovou. Těžké soupeřky v úvodních kolech sice byly nad jejich síly, ale projevem obě ukázaly, že je na čem stavět. Líbil se mi jejich společný debl, kde měly hned v prvním kole turnajové jedničky. Nezalekly se jich a řadu bodů si sami uhrály. Na vítězství to sice nestačilo, ale způsob hry a bojovnost je potřeba ocenit. Adéla s Klárou v deblu prohrály s pardubickým párem Vašíčková/Bártová. Lucka Paterová přijela pouze na debl. Bohužel hned v prvním kole dívky narazily na nasazený velmi silný pár dvou Lucek – Skařupové a Krulové, se kterými prohrály.

V deblu kluků dobře zahráli Milan s Adamem, po vyhraném prvním kole, sehráli naprosto vyrovnaný třísetový zápas s O. Běhounkem a O. Pálinkášem. Ve třetím setu se bohužel nepovedla koncovka a konečná prohra 19-21 znamenala nakonec dělené 5. – 8. místo. Zklamáním je výkon Tomáše s Petrem v deblu, kde po naprosto pohodovém a jasném vítězství v prvním setu, kluci doplatili na malou koncentraci a nedostatek nasazení ve druhém setu. Věřím, že se z tohoto zápasu oba poučí a příště to již bude lepší.

Jsem si jistá, že všichni hráči jeli na turnaj s ambicemi uhrát co nejlepší výsledek. V silné konkurenci nejlepších hráčů této věkové kategorie už jen vůbec nominovat se na turnaj je úspěchem. Pokud se však chtějí porovnávat s těmi opravdu nejlepšími, což je opravdu jen na nich samotných, je potřeba přidat v tréninku, poctivě odmakat všechny tréninkové hodiny, které oddíl zajišťuje a sám sobě si říci, zda jsem pro to udělal vše co je v mých silách.

Ještě několik měsíců do Mistrovství republiky. Je čas hodně věcí natrénovat a změnit. Věřím, že se nám to společně povede. Výsledky na tournamentsoftware.

HALKA BITMANOVÁ