2. GPA U17 Praha – Štěrboholy

20. 5. 2019

Na 2.GPA U17 konaného v Hamru – Štěrboholech našich devět reprezentantů bojovalo proti nejlepším hráčům z republiky. Některým se dařilo více, některým méně. Dění na turnaji komentuje trenérka Alena Mikelová:

Na celostátním „A“ turnaji kategorie U17 se představila početná skupina našich hráčů:

Ema Staňková, Barbora Johnová, Barbora Březinová

Daniel Fürst, Petr Nejedlý, Tomáš Patera, Marek Listopad, Vojtěch Franta, Vojtěch Havlík

Na turnaji byla k vidění řada kvalitních zápasů končících těsnou koncovkou, hodně i třísetových. Tak jak by to na turnaji takovéto úrovně mělo být, nebylo lehkých soupeřů a každý zápas vyžadoval maximální možné úsilí a předvedení toho nejlepšího z hráčského rejstříku. I když se neúčastnila kompletní republiková špička a našim hráčům se dařilo tak napůl, celkově obstáli.

Smíšená čtyřhra:

Vojta Franta s Eliškou Bílkovou (Hamr) a Bára Březinová s Vojtou Havlíkem neprošli přes první kolo díky zbytečným individuálním chybám. Marek s Magdou Čermákovou (Radonice) ve druhém kole nestačili na turnajové dvojky Kopřivu s Veselou až díky nezvládnuté koncovce 3. setu. Stejně tak o kolo dále – ve čtvrtfinále Tomáš s Karolínou Hejdukovou (Hamr). Do medailových bojů se probojovali díky skvělému výkonu Ema s Jakubem Divišem (Brno) a Dan s Bárou Johnovou. Dan s Bárou bohužel svůj semifinálový zápas nezvládli, a i přes nadějné vedení ve 3. setu se jim nepovedlo jej dotáhnout do vítězného konce. Naopak Ema s Jakubem se v neděli dopoledne představili ve skvělé formě, se soupeři si poradili a zaslouženě celý turnaj vyhráli.

Dvouhry:

Ve dvouhře se prvním kolem prokousala Barča Březinová, ve druhém už ale na soupeřku neměla. Ema se přes počáteční ztracený první set na turnaji v sobotu představila v dobré herní pohodě a až v semifinále narazila na silnější soupeřku, Klára Petrušková z Klimkovic lépe zvládla třetí set a Ema tak získala ke zlatu z mixu i bronz ze dvouhry. Vojta Franta a Vojta Havlík své úvodní zápasy dvouher nezvládli. Tomáš jako turnajová trojka po prvním volném kole trochu překvapivě podlehl ve třech setech dobře hrajícími Divišovi (Brno). Dan po rozehrávacím prvním kole se ve druhém potkal s pozdějším vítězem turnaje Davidem Smutným (Brno). Jako jediný ze všech mu sebral set, ale v druhé půli 3. setu už Danovi trochu došly síly a nakonec se z vítězství radoval soupeř. Nicméně je potřeba Dana pochválit, vzhledem k jeho zdravotním problémům a nemožnosti pracovat zejména na kondici je tento výsledek super. Petr jako jediný z chlapců se dostal až do čtvrtfinále, kde ale na Matěje Rzeplinského (Č. Těšín) v danou chvíli už neměl.

Čtyřhry:

Z dívek do čtyřher nastoupila pouze Bára Johnová. S Terezou Šolarovou (Hradec Kr.) po dobrém prvním kole prohrály ve třech vyrovnaných setech ve čtvrtfinále s pozdějšími vítězkami turnaje. Pro Barču tedy kvalitní turnaj – bronz z mixu a 5. místo ve čtyřhře. V chlapecké čtyřhře jsme jako oddíl zaznamenali velký úspěch, když se naše dva páry – Tomáš s Markem a Dan s Petrem – probojovaly až do semifinále. Zde je los bohužel svedl dohromady. Vítězně z utkání vyšel Dan s Petrem. Dan s Petrem tak jako turnajové dvojky potvrdili svoje nasazení, a i když ve finále nestačili na jedničky – Diviš (Brno) s Pořízem (Jihlava), zaslouženě slaví další turnajový úspěch na celostátní úrovni.

Medaile:

Zlato – Ema mix

Stříbro – Dan a Petr čtyřhra

Bronz – Ema dvouhra, Bára s Danem mix, Tomáš s Markem čtyřhra

ALENA MIKELOVÁ