První MČR U11 – bronzová premiéra pro Janu Hnilicovou

24. 5. 2019

Do Dobřan u Plzně se sjelo 48 dívek a 48 chlapců aby se zúčastnili premiérového MČR této nejmladší kategorie. My dospělí můžeme diskutovat, zda v tomto věku pořádat vůbec MČR – kolik přítomných dětí u badmintonu zůstane i v těch vyšších kategoriích? Nicméně pro samotné hráče to jistě byl zážitek na celý život. Vždyť to byl jejich úplně první turnaj, ve kterém bojovali o titul Mistra Republiky a to určitě pro každého z nich je neopakovatelná věc.

Účast hráčů za náš oddíl:

Jana Hnilicová, Daniela Dušánková ,Markéta Pokorná

Jan Bednář jr., Matyáš Hašek

Nejlepšího výsledku dosáhla Jana Hnilicová , která si odváží z Dobřan bronzovou medaili!

V sobotu se hrálo ve skupinách, ze kterých nejlepší tři hráči postupovali do vyřazovací části. Ještě v sobotu se odehrálo první kolo pavouka, v neděli pak další kola až do konečného finále.

V základní části turnaje se nejvíce dařilo Janě , která všechny své zápasy ve skupině suverénně vyhrála. Ve vyřazovací části měla v prvním kole volný los a prošla až do semifinále po dvou vyhraných zápasech. Zde se utkala s Kateřinou Malou, se kterou těsně prohrála – třetí set 8:11. Každopádně tento výsledek pro Janičku znamená třetí místo a bronzovou medaili. Gratulujeme.

Do vyřazovací části se dále podařilo proklouznout Markétě Pokorné a Honzovi Bednářovi. Ve skupině Honza prohrál pouze jeden zápas. První kolo pavouka Honza jasně svůj zápas vyhrál a postupoval. Ve druhém kole narazil na Daniela Čadu , se kterým sehrál vyrovnané utkání s nešťastným koncem. I tak umístění na 9.-16. místě je pěkný počin. Nutno podotknout, že oba naši hráči prohráli s pozdějšími vítězi celého turnaje.

Markéta Pokorná v prvním kole pavouka prohrála, s E.Pončovou a obsadila tak společné 17.-32.místo.

Smůlu měl Matyáš, který prohrál v koncovce rozhodující zápasu, který by mu zajistili postup ze skupiny. Danielka ve své skupině vyhrála jeden zápas. Nicméně oba dva jsou ročník 2010 a tak za rok již mohou patřit k aspirantům na medaile. Nasbírané zkušenosti z turnaje se jim v příštím roce určitě budou hodit.

Celkové výsledky naleznete zde.

Na závěr bych chtěl všem poděkovat za vzornou reprezentaci oddílu.

 

HONZA BEDNÁŘ, oddílový trenér