GPC U17 a U19

28. 5. 2019

Naši hráči se zúčastnili turnajů GPC U17 ve Vinoři a GPC U19 v Plzni. Na žádném z turnajů se neztratili. Ve Vinoři posbírali dvě zlata a bronz. V Plzni chlapci ukořistili celkem čtyři medaile – bronz, dvě stříbra a zlato. 

GPC U17 – Vinoř

Hráči:

Vojtěch Franta, Milan Kovář, Adam Král, Štěpán Schroetter, Petr Hnilica, Tomáš Bláha, Jakub Kučera, Klára Klímová, Adéla Klímová, Barbora Johnová

Medaile

Zlato: Vojtěch Franta – chlapecká dvouhra a smíšená čtyřhra

Bronz: Barbora Johnová – dívčí čtyřhra

Chlapecká dvouhra

Štěpán Schroetter se nedostal přes úvodní kolo.

Milan Kovář, Adam Král a Petr Hnilica nestačili na své soupeře hned ve druhém kole. Zde se Petr střetl se svým týmovým kolegou Tomášem Bláhou.

Zápas skončil velmi těsnou Tomášovou výhrou 15-21, 21-18 a 21-19. V prvním setu čtvrtfinálového kola se Tomášovi nedařilo. Druhý byl o poznání lepší, ale i tak to na postup do semifinále nestačilo. Tomáš prohrál s Jaroslavem Havlíčkem 21-8, 24-22.

Vojtěch Franta v této disciplíně figuroval jako nasazená jednička. Své postavení potvrdil, když dokázal bez ztráty setu zvítězit.

Dívčí dvouhra

Klára Klímová v prvním kole nestačila na svou soupeřku Barboru Zimovou a prohrála 21-10, 21-12.

Pro její sestru Adélu se stalo konečné hned druhé kolo, poté co nezvládla reagovat na hru Lucie Skařupové.

Smíšená čtyřhra

Ze všech našich hráčů se prvním kolem prokousali pouze Tomáš Bláha s Kateřinou Zimovou (TJ Chemička Ústí nad Labem) a Vojtěch Franta s Bárou Šenfeldovou (TJ Sokol Doubravka).

Hra Tomáše s Kateřinou se nesla ve znamení třísetových zápasů až do čtvrtfinále, kde byli poraženi Jáchymem Gerginovem a Veronikou Tvrdíkovou 21-18, 21-17.

V případě Vojtěcha s Bárou tomu bylo jinak. Nad svými soupeři vždy dokázali zvítězit ve dvou setech. Ve finále společnými silami dokázali udolat výše zmíněného Jáchyma s Veronikou 21-14, 21-17.

Čtyřhra chlapců

V této disciplíně se do druhého kola dostali Jakub Kučera se Štěpánem Schroetterem a Milan Kovář s Adamem Králem.

Milan s Adamem zde velmi těsně nestačili na nasazené jedničky Marka Schumpetera a Jana Šnaiberka. Prohráli 21-19, 22-20.

Zápas Jakuba a Štěpána skončil obdobně. Hráli proti nasazeným dvojkám Jaroslavu Havlíčkovi a Tomáši Urbanovi s výsledkem 21-16, 21-12 ve prospěch Jaroslava s Tomášem.

Čtyřhra dívek

Adéla s Klárou byly v prvním kole poraženy Alžbětou Dragounovou a Karolínou Křížovou 21-17, 21-6.

Barbora Johnová s Karolínou Nachtmanovou se dostaly přes náročné úvodní kolo proti Kláře Benediktové a Báře Šenfeldové vítězstvím 15-21, 21-14, 21-12.

Bez problému prošly do dalšího kola, kde bohužel muselo dojít ke skreči. Jelikož se jednalo o semifinále, tak si dívky odváží bronzovou medaili.

 

GPC U19

Hráči:

Tomáš Patera a Marek Listopad

Dvouhra chlapců

Marek Listopad v semifinálové zápase podlehl Michalu Nesvačilovi a umístil se na třetím místě.

Tomáš Patera se dostal do finále. Michal byl však o něco lepší. Po třech setech končících 21-16, 17-21 a 21-16 si Tomáš odváží stříbro.

Smíšená čtyřhra

Ve smíšené čtyřhře hrál za náš oddíl pouze Tomáš Patera se svou mixovou partnerkou Karolínou Hejdukovou (SK Hamr). Ve finále si s lehkostí poradili s dvojicí Nesvačil, Kalábová a obsadili zlatou pozici.

Chlapecká čtyřhra

V této disciplíně spojili Tomáš s Markem své síly. Čtyřhry se z důvodu malé účasti hráli pouze ve skupinách stylem každý s každým.

Ačkoli Tomáš s Markem figurovali jako nasazené jedničky, zápas s Vojtěchem Bízkem a Šimonem Mrázem nevyšel. Kluci se tak museli spokojit se stříbrnou medailí.

Děkujeme za reprezentaci oddílu a přejeme spoustu úspěchů do budoucna.

Celkové výsledky turnajů k nahlédnutí zde:

GPC U17

GPC U19

T.K.