GPB U17 Ústí nad Labem 2019

17. 9. 2019

V Ústí nad Labem se o víkendu 14. – 15. 9. Konal turnaj GPB U17, na kterém jsme měli početné zastoupení hráčů. Pouze čtyřem z nich se však podařilo získat medaili.

Hráči:

Barbora Johnová, Klára Klímová, Adéla Klímová, Helena Chvalová, Anna Vávrová,  Ema Staňková, Tomáš Bláha, Vojtěch Franta, Daniel Fürst, Vojtěch Havlík, Petr Hnilca, Jaroslav Karban,  Adam Král, Milan Kovář, Jakub Kučera, Marek Listopad, Petr Nejedlý a Tomáš Patera.

Medailisté:

Staňková – bronz v deblu, zlato v mixu

Fürst + Johnová – stříbro v mixu

Johnová – bronz v deblu

Patera – bronz v singlu

Ema Staňková se společně s Klárou Petruškovou (TJ Sokol Klimkovice) umístily na bronzové pozici. Děvčata si ve dvou setech lehce poradila s dvojicemi Kozempelová, Nachtmanová a Stará, Tvrdíková. V semifinále se utkaly s Martinou Ševčíkovou a Klárou Šilhavou. Dlouhá třísetová hra skončila těsným vítězstvím 18-21, 21-17, 24-22 pro druhé jmenované.

Barbora získala dva cenné kovy. S Terezou Šolarovou (TJ Montas Hradec Králové) se do semifinále dostaly skrz dva třísetové zápasy. Zde nestačily na nasazené jedničky Nováková, Štěříková a prohrály 21-13, 21-15.

Mix se stal pro Báru s Danem úspěšnou disciplínou. V semifinále porazili nasazené jedničky, Poříze s Ševčíkovou. Ve finále je však přehrála o něco zkušenější týmová kolegyně Ema Staňková s mixovým partnerem Jakubem Divišem.

Tomáš Patera začal svou honbu za medailí lehkým zaváháním v úvodním zápase. S Davidem Slívou prohrál první set 20-22, poté se vzpamatoval a následné dva sety zvítězil 21-8, 21-12. V dalších dvou zápasech nekompromisně porazil Běhounka a Marka Listopada. Semifinále skončilo neúspěšným třísetovým bojem proti druhému nasazenému hráči Matěji Rzeplinskému 17-21, 21-17 a 21-13. Tomovi tak náleží bronz.

 

Děkujeme všem za reprezentaci oddílu a přejeme mnoho úspěchu do budoucna.

Výsledky naleznete zde.