OP U15, GPC U19, Smíšená družstva „D“

11. 10. 2019

O víkendu se naše mládež zúčastnila turnajů OP U15 na pražské Astře a GPC U19 v Kladně. Oba turnaje byli velmi úspěšné a několikanásobně to cinklo. V sobotu proběhla první série zápasů našeho smíšeného družstva „D“.

Smíšená družstva – SoMetRad „D“

Naše smíšené družstvo ve složení Mathieu, Johnová, Fürst, Patera, Listopad a Panocha se pod zkušeným vedením Pavla Drančáka utkalo s družstvy BK Králův Dvůr „B“ a TJ Astra Zahradní Město „D“ a vedli si na výbornou. Za celý den neztratili jediný zápas.

OP U15 Astra

Zúčastnění hráči: Anna Vávrová, Lucie Vyšehradská, Kateřina Slavíčková, Lucie Paterová, Adéla a Klára Klímovi, Petra Kropáčová, Kristýna Kocmanová, Helena Chvalová, Tomáš Bláha, Petr Hnilica, Kristián Hašek, Sebastian Janíček, Jaroslav Karban, Adam Král, David Kniš, Filip Titěra

Medailisté:

Dvouhra dívek: zlato – Helena Chvalová, stříbro – Lucie Paterová

Dvouhra chlapců: bronz – Jaroslav Karban

Čtyřhra dívek: zlato – Helena Chvalová a Jana Flusserová (SK Prosek Praha), stříbro – Lucie Paterová a Karolíná Vnoučková (BK Arion Praha), bronz – Anna Vávrová a Lucie Vyšehradská

Čtyřhra chlapců: zlato – Tomáš Bláha a Petr Hnilica, bronz – Jaroslav Karban a Jiří Zlatník (SK Prosek)

Smíšená čtyřhra: stříbro – Petr Hnilica a Helena Chvalová, bronz – Adam Král a Klára Klímová

Dvouhra dívek

Lucie Paterová se probojovala přes Anetu Osičkovou a Nelu Veverkovou. V semifinále se střetla s nasazenou dvojkou Janou Flusserovou. V druhém setu soupeřce došly síly a Lucka zvítězila 22-20, 21-8. Finálový zápas se nesl v duchu meteorských barev, když proti Lucii nastoupila Helena Chvalová. Helča potvrdila své postavení na pozici číslo jedna, když Lucku porazila ve dvou setech 21-9, 21-11.

Dvouhra chlapců

Jediným medailistou chlapecké dvouhry se stal Jaroslav Karban. Do semifinále si se svými soupeři poradil bez zaváhání. Zde narazil na Jana Urbana a strhl se nelítostný třísetový boj, z kterého Jaroslav bohužel vyšel jako poražený s konečným výsledkem  21-13, 13-21, 27-25.

Čtyřhra dívek

V této disciplíně jsme obsadili všechny tři medailové pozice. Annu Vávrovou s Lucií Vyšehradskou v semifinále porazila dvojice Helena Chvalová, Jana Flusserová 21-16, 21-14, které se ve finále utkala s Lucií Paterovou a Karolínou Vnoučkovou. Z tohoto zápasu si těsné vítězství 21-18, 21-19 uhrály Helena s Janou.

Čtyřhra chlapců

Jaroslav Karban s Jiřím Zlatníkem se umístili na třetí pozici, když v Třísetovém semifinálovém zápase nestačili na dvojici Harvánek, Urban. Tomáš Bláha s Petrem Hnilicou je však o zápas později dokázali ve dvou setech, končících shodně 21-15, 21-15, pomstít a získali zasloužené zlato.

GPC U19 Kladno

Z důvodu nízkého počtu zúčastněných hráčů se hrálo pouze ve skupinách.

Zúčastnění hráči: Sarah Mathieu, Tomáš Patera, Marek Listopad

Medailisté:

Čtyřhra dívek: zlato – Sarah Mathieu a Martina Šmídová (BA Plzeň)

Čtyřhra chlapců: stříbro – Tomáš Patera a Michal Salava (TJ Chemička Ústí nad Labem)

Dvouhra chlapců: stříbro – Tomáš Patera

Čtyřhra dívek:

Sarah s Martinou Šmídovou ve své skupině neztratily jediný set a braly zlato.

Čtyřhra chlapců:

Tomáš s Michalem měli dva ze tří zápasů třísetové. Proti Ratajovi s Mrázem vyhráli 18-21, 21-15, 21-16. Na Ondřeje Běhounka s Patrikem Valjentou však nestačili. S vítězstvím z prvního dvousetového zápasu jim patřilo stříbro.

Dvouhra chlapců:

V této disciplíně Tomáš opět získal stříbro. Ve finále se setkal s Vojtěchem Bízkem (BK Arion Praha). Třísetový zápas však skončil neúspěchem.

 

Děkujeme všem za reprezentaci oddílu a těšíme se na další krásné výsledky.