Bronzové MČR U15

16. 10. 2019

První z řad mistrovství republiky se odehrálo v Mostě. Právě na tomto turnaji bojovala naše sedmička statečných o cenné kovy. MČR U15 se pro SoMetRadské hráče neslo v duchu bronzu.

Zúčastnění hráči: Helena Chvalová, Adéla Klímová, Jaroslav Karban, Tomáš Bláha, Milan Kovář, Adam Král, Petr Hnilica

Medailisté

Tomáš Bláha – bronz v singlu a deblu s Karolínou Nachtmanovou (SK Prosek Praha)

Milan Kovář a Adam Král – bronz v deblu

Dvouhra chlapců

Tomáš Bláha startoval jako 5/8 nasazený hráč. Ve dvou setech si poradil s Ondřejem Lubeníkem, Adamem Burgetem a Ondřejem Běhounkem. V semifinále Toma zastavila nasazená jednička a pozdější vítěz disciplíny Daniel Dvořák.

Petr Hnilica prohrál svůj druhý zápas proti Tomáši Vrbkovi 12-21, 21-12, 21-18.

Adam Král skončil stejně jako Petr ve druhém kole. Nedokázal se naladit na hru Pavla Maňáska.

Milan Kovář ve třetím setu pohořel proti Patriku Hrazdírovi. Zápas skončil 12-21, 21-13, 21-12.

Dvouhra dívek

Helena Chvalová hrála dva třísetové zápasy. Proti Nele Hálkové (TJ Sokol České Budějovice) uspěla 21-18, 17-21, 21-10. Petře Benišové (BK Kopřivice) dokázala vzdorovat pouze v druhém setu. První a třetí plně ovládala soupeřka.

Smíšená čtyřhra

Tomáš pokračoval ve své medailové jízdě i v mixu. Se svou mixovou partnerkou Karolínou Nachtmanovou (SK Prosek Praha) zvítězili nad Adamem Srncem s Kateřinou Osladilovou, Alešem Foukalem s Karolínou Fišerovou a nad Adamem Křivkou s Anetou Vašíčkovou. Dvousetový semifinálový zápas proti Janu Rázlovi s Kristinou Kozempelovou skončil prohrou.

Milan Kovář s Adélou Klímovou se do druhého kola probojovali skrz třísetový zápas. Zde podlehli Ondřeji Běhounkovi s Klárou Malcovou 21-17, 21-14.

Jaroslav Karban s Helenou Chvalovou zvládli svůj úvodní zápas na jedničku. Druhé kolo se jim však stalo osudné. V koncovce se lépe vedlo Ondřeji Šolarovi a Denise Valentové.

Čtyřhra chlapců

Tomáš Bláha s Petrem Hnilicou v prvním kole nestačili na Václava Simona s Adamem Srncem.

Milan Kovář a Adam Král se zlehka přenesli přes Josefa Ciróka s Patrikem Hrazdírou. V dalším kole dokázali společnými silami porazit nasazené 3/4 Ondřeje Lubeníka a Jana Ptáčka 20-22, 21-14, 21-15. V semifinále se utkali, stejně jako Tomáš v singlu, s nasazenými jedničkami Danielem Dvořákem a Janem Rázlem. Oba sety skončily shodně 21-7 pro druhé jmenované.

Čtyřhra dívek

Helena Chvalová s Janou Flusserovou (SK Prosek Praha) skončily těsně před branami semifinále. Statečně se postavily nasazeným jedničkám Veronice Novákové a Valérii Žurkové, ale odpor byl marný. Nováková, Žurková zvítězily 21-9, 21-14.