SoMetRadští se na GPC U19 neztratili!

16. 10. 2019

13. 10. se v hale pražské Astry konal turnaj GPC U19, na který dorazili i naši hráči. Většina z nich stále patří do U17 a i přesto bodují ve vyšších kategoriích.

Zúčastnění hráči

Barbora Johnová, Sarah Mathieu, Marek Listopad, Daniel Fürst, Vojtěch Havlík, Adam Bhuiyan, Tomáš Patera, Petr Nejedlý

Medailisté

Petr Nejedlý – stříbro v singlu

Adam Bhuiyan – bronz v siglu

Daniel Fürst a Barbora Johnová – stříbro v mixu

Daniel Fürst a Petr Nejedlý -zlato v deblu

Adam Bhuiyan a Vojtěch Havlík – bronz v deblu

Marek Listopad a Sarah Mathieu, Tomáš Patera a Karolína Hejduková (SK Hamr) – bronz v mixu

Barbora Johnová – stříbro v deblu s Terezou Šolarovou (TJ Montas Hradec Králové)

 

Chlapecká dvouhra

Adam Bhuiyan v prvních dvou zápasech zvítězil nad svými soupeři a dostal se do semifinále. Zde narazil na nasazenou jedničku Vojtěcha Bízka (BK Arion Praha). Zápas skončil 21-12, 21-16 v Adamův neprospěch.

Petr Nejedlý se hned od začátku potýkal se svými týmovými kolegy. V prvním kole porazil Tomáše Pateru 21-7, 21-12 a ve druhém Daniela Fürsta 11-21, 21-19, 21-13. Byl to Petrův jediný třísetový zápas v této disciplíně. Semifinále proti Šimonu Mrázovi skončilo opět vítězně 21-18, 21-10. Ve finále však velmi těsně zvítězil Bízek.

Smíšená čtyřhra

Smíšená čtyřhra se pro naše dorostence stala nejúspěšnější disciplínou.

Marek Listopad se Sarah Mathieu zvítězili nad Janem Kubáčkem a Hanou Stejskalovou 21-15, 21-15, následně však byli poraženi pozdějšími vítězi disciplíny Jáchymem Brázdou a Terezou Šolarovou.

Ve druhém semifinále se strhl boj mezi Danielem Fürstem s Barborou Johnovou a Tomášem Paterou s Karolínou Hejdukovou (SK Hamr). Do finále se nakonec dostal Dan s Bárou.

Dan s Bárou nastoupili k zápasu proti Jáchymovi Brázdovi s Terezou Šolarovou. V prvním setu nezvládli těsnou koncovku 23-21 a poté již nedokázali Jáchymovi s Terezou konkurovat. Zápas tak skončil lépe pro druhý jmenovaný pár.

Čtyřhra chlapců

Ve čtyřhře chlapců se sešlo pouze šest párů. Nejprve byli rozděleni na půl a odehráli zápasy v tabulce, poté přišel na řadu závěrečný pavouk, ve kterém zvítězila dvojice Daniel Fürst, Petr Nejedlý. Adam Bhuiyan s Vojtěchem Havlíkem brali bronz.

Čtyřhra dívek

Jedinou naší medailistkou této disciplíny se stala Barbora Johnová. Dívky, kvůli nízké účasti, hráli také jen v tabulce systémem každý pár s každým. Bára po boku Terezy Šolarové (TJ Montas Hradec Králové) porazila tři páry. Proti místním sestrám Kobylákovým prohrály ve třetím setu. Celkově se umístily na stříbrné pozici.

 

Děkujeme za reprezentaci oddílu.