Naši hráči medailisty na OP U17 ve Vinoři

23. 10. 2019

Již druhý týden po sobě hostila Vinoř hráče, kteří se sjeli na Okresní přebor Prahy kategorie U17.  Na tomto turnaji jsme měli zastoupení dvaceti hráčů, z nichž jedenáct přivezlo vzácný kov.

Medailisté:

Zlato:

  • Tomáš Bláha – singl
  • Vojtěch Franta – mix s Eliškou Bílkovou (SK Hamr)

Stříbro:

  • Marek Listopad – mix s Magdalénou Čermákovou (SK Péřák)
  • Adéla Klímová a Lucie Paterová – debl

Bronz:

  • Daniel Fürst, Vojtěch Havlík – singl
  • Vojtěch Franta a Vojtěch Havlík, Milan Kovář a Tomáš Bláha – debl

 

Chlapecká dvouhra

Chlapecká dvouhra byla pro naše hráče nejúspěšnější disciplínou turnaje. Tomáš Bláha startoval jako nasazená 5/8. Lehce se přenesl přes Dominika Vondráka (BK Arion Praha) a Jana Solara (SK Prosek Praha). První zádrhel nastal při čtvrtfinálovém zápase, ve kterém uhrál vítězný třísetový zápas, 21-16, 19-21, 21-19, proti Marku Schumpeterovi (SK Prosek Praha). V semifinále porazil svého týmového kolegu Vojtěcha Havlíka 21-9, 21-17. Výhrou nad Vratislavem Erhartem Tomáš pomstil dalšího SoMetRadského hráče, Daniela Fürsta, jež na Vratislava nestačil o zápas dříve a vybojoval bronz. Tomášovi dělal Vratislav také problémy. Nakonec však dokázal zvítězit 6-21, 21-19, 22-20.

Smíšená čtyřhra

Vojtěch Franta uhrál společně s Eliškou Bílkovou (SK Hamr) zlato. Hned ve druhém kole narazili na SoMetRadské hráče Vojtěcha Havlíka a Lucii Sommerovou. Po dvou setech, končících 21-8, 21-14, pokračují dál Franta s Bílkovou. Výsledek čtvrtfinálového zápasu proti Petrovi Krejčímu (SK Prosek Praha) a Kláře Klímové byl také jasný. Skórem 21-17, 21-12 si Vojtěch s Eliškou zajistili postup do semifinále.

Semifinále proti nasazeným jedničkám Tomáši Orlíkovi a Natálii Staré (SK Prosek Praha), bylo nejdelším a zároveň nejtěžším zápasem. Hrálo se o každý bod. V prvním setu zvítězili Orlík a Stará 21-16, v druhém je dorovnali Franta s Bílkovou. V setu třetím Vojta s Eliškou zamakali a přehráli Tomáše s Natálií 21-18.

Finálový zápas byl celkem jasný. Zlato si odváží Franta s Bílkovou vítězstvím nad Markem Listopadem a Magdalénou Čermákovou (SK Péřák) 21-19, 21-16. Marek s Magdalénou berou stříbro.

Dívčí čtyřhra

Našimi jedinými medailistkami této disciplíny se staly Adéla Klímová a Lucie Paterová. Adéla s Luckou od začátku hrály velmi vyrovnané zápasy. V první hře porazili Karolínu Vnoučkovou (BK Arion Praha) a Gabrielu Kuptíkovou (SK Prosek Praha) 21-16, 22-20. K druhému zápasu nastoupily proti nasazeným 3/4 Heleně Chvalové a Janě Flusserové(SK Prosek Praha), nad kterými dokázali v třísetovém zápase zvítězit 21-13, 19-21, 21-16. Do finále prošly přes nasazené dvojky Kateřinu Koliášovou (SK Hamr) a Karolínu Nachtmanovou (SK Prosek Praha) 21-15, 21-19. Zde se jim staly osudné nasazené jedničky sestry Kobylákovi – Alžběta a Andrea.

Chlapecká čtyřhra

Tomáš Bláha s Milanem Kovářem hráli dva těžké třísetové zápasy. První proti Davidu Janáčkovi a Dominiku Vondrákovi z BK Arion Praha a druhý proti Vojtěchu Havránkovi a Janu Urbanovi (TJ Astra Zahradní Město). V semifinále podlehli nasazeným jedničkám Petru Krejčíkovi a Tomáši Orlíkovi (SK Prosek Praha) 21-14, 21-16.

Vojtěch Franta s Vojtěchem Havlíkem neměli o nic lehčí zápasy. V první hře zvítězili nad hamerskými hráči Matějem Slavíkem a Filipem Urbanem 21-12, 15-21, 21-11. Druhá hra proti Jáchymu Gerginovi a Teodoru Richardu Schinko byla také povedená. Naši kluci prošli do semifinále se skórem 13-21, 21-16, 21-12. Zde se střetli s pozdějšími vítězi disciplíny Markem Schumpeterem a Janem Šnaiberkem.

Dívčí dvouhra

Naše singlistky se dostaly nejdál do čtvrtfinále. Adéla Klímová zde prohrála s nasazenou jedničkou Klárou Šilhavou.

Helena Chvalová podlehla Kateřině Koliášové 21-17, 21-19.

 

Kompletní výsledky turnaje naleznete zde.

 

Děkujeme všem za reprezentaci oddílu.

TK