MČR U17: dva bronzy pro Staňkovou, jeden pro Fürsta a Nejedlého

3. 11. 2019

Na mistrovství republiky kategorie U17, konaného 2. – 3. 11. v Ostravě, se našim hráčům podařilo získat tři bronzové medaile v párových disciplínách. V chlapeckém singlu se dostal nejdále Tomáš Patera. Osudné se mu stalo čtvrtfinále hrané proti nasazené jedničce a pozdějšímu vítězi disciplíny Janu Janoštíkovi. Ema Staňková byla naší jedinou reprezentantkou v dívčí dvouhře. Skončila už ve druhém kole.

Naši hráči: Ema Staňková, Barbora Johnová, Tomáš Bláha, Vojtěch Franta, Daniel Fürst, Marek Listopad, Petr Nejedlý, Tomáš Patera

Párové disciplíny:

Ema Staňková se stala dvakrát bronzovou. Poprvé v dámské čtyřhře s Marií Růžičkovou (B.O.Chance Ostrava Ridera sportclub). Nejprve porazila svou týmovou kolegyni Barboru Johnovou s Terezou Šolarovou (TJ Montas Hradec Králové) 21-15, 21-19. Poté děvčata porazila Karolínu Hejdukovou (SK Hamr) a Kateřinu Pokornou (BK 73 Deltacar Benátky nad Jizerou). V semifinále však nestačily na nasazené jedničky a vítězky disciplíny Soňu Hořínkovou (TJ Slovan Vesec) a Kateřinu Valentovou (TJ Sokol Polabiny Pardubice).

Druhý bronz získala Ema v mixu s Jakubem Divišem (Badminton FSpS MU). Ema s Jakubem se bez ztráty setu probojovali do semifinále, kde hráli proti nasazeným jedničkám – Tallulah Sharleen Van Coppenolle a Janu Janoštíkovi.

Daniel Fürst a Petr Nejedlý svůj úvodní zápas zvládli na výbornou. Sebevědomě porazili Vratislava Erharta a Vojtěcha Havránka (TJ Astra Zahradní město) 21-5, 21-10. Do semifinále se dostali přes těžký zápas proti Tomáši Matulovi (B.O.Chance Ostrava Ridera sportclub) a Adamu Vojtěchovi (TJ Montas Hradec Králové), ve kterém zvítězili poměrem 20-22, 21-13, 21-18. Semifinálový zápas proti nasazeným dvojkám Adamu Ehmovi a Adamu Šulcovi skončil prohrou 21-18, 21-16.

A jak komentuje dění na turnaji trenér Michal Turoň?

Z MČR jsme přivezli 3 medaile a několik umístění ve čtvrtfinále. Gratuluji Emě Staňkové k bronzu z mixu (Diviš) i deblu (Růžičková) a Danovi Furstovi s Petrem Nejedlým k 3.místu v deblu. Medaile na MČR je úspěch, kterého bychom si měli vážit. Kvalitní 5. místa vybojoval Tomáš Patera v singlu a mixu (Hejduková).

Z mého pohledu, jsme uhráli téměř vše, co se mělo. Bohužel jsme nepřidali nic navíc. Potěšila mě koncovka čtvrtfinále čtyřhry Dana s Petrem, kdy kluci otočili ve 3. setu ze stavu 13:18 na 21:18 a postoupili do semifinále! Naopak mrzí neproměněné 4 mečboly Emči v singlu. Rád bych vyzdvihl postup Tomáše Bláhy na turnaj. Víc jsem čekal od Toma s Máťou v deblu.

Děkuji hráčům za vzornou reprezentaci oddílu.“ MT

 

Kompletní výsledky turnaje naleznete ZDE.

 

Děkujeme všem za reprezentaci oddílu a gratulujeme k výsledkům!

TK