Úspěch žáků na MČR družstev U15

10. 11. 2019

V Brně  uskutečnilo o víkendu MČR družstev U15.  Do X areny se sjelo 11 nejlepších týmů naší republiky této věkové kategorie. Do Brna odjelo celkem 13 hráčů – T. Bláha, P. Hnilica, J. Karban, A. Král, M. Kovář. J. Marek, H. Chvalová. A. Klímová,L.Paterová, A. Vávrová, L Vyšehradská, K.Klímová, E. Knaislová.

Náš oddíl  na základě postavení hráčů na celostátním žebříčku měl totiž právo poslat do soutěže hned dva týmy.  Zvažovali jsme pro a proti, nicméně snaha umožnit  účastnit se MČR všem našim nejlepším hráčům této kategorie nakonec zvítězila. V opačném případě, při přihlášení pouze jednoho týmu, by někteří hráči bud jeli pouze jako náhradníci nebo by se vůbec do sestavy nevešli. Sestavy nám trochu komplikovalo dlouhodobé zranění naší nejlepší t.č.  singlistky Elly Knaislové.

Složení týmů jsme volili tak, abychom měli v každém utkání pokud možno jasné alespoň tři body a čtvrtý – vítězný přinejmenším nadějný.

Oba týmy nejprve bojovaly ve skupinách. „A“ tým prohrál s Rychnovem ,ale porazil Benátky. Postoupil do finálové osmičky ze druhého místa.

B tým měl výrazně těžší skupinu. Zde nejprve prohrál s Libercem, poté však porazil Ostravu. Bohužel na skóre nepostoupil do horní skupiny / chyběl jeden vítězný zápas/, a tak bojoval ve skupině o 9.-12.místo. V něm v neděli nenašel přemožitele a obě svá utkání jasně vyhrál a nakonec obsadil 9.místo. Hráči roli favorita zvládli, za což je chválíme.

„Áčko“ ve čtvrtfinále narazilo na ostravský tým, který celkem bez problémů přehrál.Semifinálovým soupeřem pak byl pražským tým z Proseka. Zde už šlo do tuhého, nicméně celkem jasné vítězství 4:2 nám otevřelo cestou do boje o zlato.  V něm nás čekal největší favorit turnaje, tým z Rychnova se svými hvězdami a oporami , reprezentanty U15 P. Maňáskem a P. Maixnerovou. Ve dvouhrách si týmy rozdělily body po  dvoua tak o vítězi rozhodovaly párové disciplíny. / Opět další důkaz, že bez dobrých párů nelze vyhrávat soutěže družstev/.

V deblu Petr s Járou chytrou hrou využili lehké zdravotní indispozice P. Maňáska a zvítězili celkem hladce 2:0.  Následující holčicí debl se ukázal pro nás jako rozhodující. Adéla s Luckou, lepšící se zápas od zápasu, naprosto suverénně a i překvapivě, vyhrály první set. V tu chvíli nás jeden set dělil od zisku titulu. Rychnovská děvčata se však ve druhém setu přeci jen zvedla, set vyhrála a vynutila si třetí rozhodující set. Zde dlouho nebylo jasné, kdo zvítězí. Naše holky bojovaly a makaly, v závěru asi až přílišná snaha o zakončení a razanci rozhodla o tom, že se musel hrát rozhodující zápas- mix.

Bohužel pro nás v zápase kralovala v současnosti nejlepší hráčka této kategorie P. Maixnerová a její výkon nedal Tomášovi s Adélou moc šancí na dosažení čtvrtého bodu.

Stříbrná medaile je pro náš tým obrovský úspěch a pro nás trenéry splnění stanoveného cíle, kterým byl zisk medaile. Prohráli jsme s lepšími hráči, ale po velkém boji.

Hráčům gratulujeme, vydali ze sebe maximu. Pochvalu zaslouží všichni, za mne nejtěžší úkol měla Helča, která na postu jedničky  odehrála všechny singly, několikrát proti velmi těžkým a výrazně zkušenějším soupeřkám. Zhostila se toho se ctí.

HB

Výsledky turnaje:

https://www.tournamentsoftware.com/sport/matches.aspx?id=119349DB-9652-4FBF-B650-050169EA1749