MČR družstev juniorů: naši končí ve čtvrtfinále

28. 11. 2019

MČR družstev dorostu v brněnské X Areně se letos zúčastnilo 18 týmů z celé republiky. Dle postavení našich hráčů na žebříčku U19 jsme byli nasazeni do jedné ze šesti skupin po třech, ze kterých se postupovalo do bojů o medaile. Zranění Katky a zdravotní komplikace Dana bohužel zamíchali s dopředu danou nejsilnější sestavou družstva.

První utkání proti Rychnovu, v jehož řadách byli hráči kategorie U15(i když reprezentanti), mělo být jasnou záležitostí. Nakonec se z toho stal boj o vítězný čtvrtý bod. Úvodní mix Dana s Emou jsme těsně prohráli. Pak ale oba debly (Ema s Bárou a Petr s Tomášem) a chlapecké dvouhry (Tomáš a Petr) patřily nám! Celkové skóre pak upravily z naší strany prohrané dívčí dvouhry (Bára a Sára) na 4:3 pro nás.

Mohli jsme vydechnout a vyrazit do předvánočního Brna. Druhé utkání ve skupině jsme hráli až následující den.

V něm nás čekal soupeř z Českého Těšína. Úvodní mix Bára s Tomášem vyhráli. Čtyřhru chlapců (Dan s Petrem) lépe zvládl soupeř. Naopak čtyřhra dívek (Ema s Bárou) přinesla bod nám. Pak Tomáš podlehl ve dvouhře, ale to bylo ze strany soupeře vše. Petr, Ema i Sára své dvouhry nepustili a konečné skóre 5:2 znamenalo vítězství ve skupině a postup do čtvrtfinálových bojů.

Soupiska soupeře z Pardubic byla naplněná reprezentanty. Bylo jasné, že každý z hráčů by musel uhrát více, než své maximum a i tak by to nemuselo stačit. Hned úvodní mix nastínil průběh utkání. K vítězství nám bude něco chybět. Ema s Tomášem oba sety ztratili bohužel až v koncovce. Dan s Petrem se sice ve čtyřhře ve druhém setu vybičovali k výkonu připomínající jejich nejlepší zápasy, ale marně.

Ema naopak s přehledem korigovala výsledek. Bára neuspěla. Dívčí čtyřhra rozhodla o výsledku utkání ve prospěch Pardubic. Bára se Sárou ale předvedly skvělý výkon a rozhodoval až 3.set.

I tak to bylo skvělé vystoupení našich hráčů proti nakonec stříbrnému soupeři. Celkový dojem z turnaje je pozitivní. Všichni hráči patří do kategorie U17 a postup mezi osm nejlepších je pro ně dobrý výsledek a pobídnutí do další práce. Díky všem a zase za rok.

Do bojů zasáhli: Ema Staňková, Bára Johnová, Sára Mathieu, Tomáš Patera, Petr Nejedlý, Dan Furst

Podpora za kurtem: Katka Mikelová, Adam Bhuyian, Alena Mikelová

Doprava: Viktor Nejedlý

 

Výsledky naleznete ZDE.

 

Alena Mikelová