GPC U19 – osm medailí pro naše juniory

5. 1. 2020

V neděli 5.1. se na domácí půdě ve Vinoři konal juniorský turnaj GPC U19, na kterém naši hráči získali osm medailí – tři zlaté, dvě stříbrné a tři bronzové.

Zúčastnění hráči: Barbora Johnová, Sarah Mathieu, Anna Vyšehradská, Tomáš Bláha, Vojtěch Franta, Milan Kovář, Adam Král, Marek Listopad, Petr Nejedlý, Tomáš Patera

Nejúspěšnější disciplínou našeho oddílu byl pánský debl, ve kterém chlapci ukořistili zlato, stříbro i bronz.

Tomáš Patera s Michalem Nesvačilem (SK Péřák) ve finále porazili Petra Nejedlého s Markem Listopadem, kteří o kolo dřív vyřadili Tomáše Bláhu s Vojtěchem Frantou.

Semifinále chlapecké dvouhry se neslo v duchu tříseťáků. Vojtěch Franta nestačil na Michala Nesvačila. Petr Nejedlý hrál proti týmovému kolegovi Tomášovi Paterovi. I když Nejedlý vedl ve třetím setu 20-17, nakonec do finále postoupil Patera vítězstvím 21-18, 19-21, 22-20, který poté porazil Nesvačila a získal tak zlato.

Patera byl zlatý i ve smíšené čtyřhře. S hamerskou Karolínou Hejdukovou prošli bez ztráty setu všemi koly. Ve finále jim malý problém dělala dvojice Nesvačil-Čermáková, ale zvítězili nakonec 28-26, 21-9.

Poslední medailí bylo stříbro Barbory Johnové a Sarah Mathieu v deblu. Děvčata si ve finále neporadila s Karolínou Hejdukovou a Klárou Šilhavou.

Kompletní výsledky naleznete ZDE.

Děkujeme všem za reprezentaci oddílu a medailistům gratulujeme!