Družstva na Hamru: U11 zlatí, U15 stříbrní

12. 1. 2020

V sobotu 11.1. 2020 se na pražském Hamru konalo první kolo soutěží  družstev kategorií U11 a U15, které pro nás dopadlo velmi dobře. Hráči U11 se radovali z prvního místa a U15 z druhého.

První kolo soutěží družstev U11 a U15 se konalo v sobotu  na Hamru.

Velkou radost nám udělali zejména nejmladší hráči. V soutěži 4 týmů, SoMetRad, SK Prosek, Hamr Praha a Astra ZM, naši neztratili ani bod a první kolo vyhráli.  Ve složení Matyáš Hašek, Dominik a Sebastian Mecovi, Daniela Dušková a Maja Weberová, porazili všechny své soupeře. Nejnapínavější bylo utkání proti SK Hamr, kde rozhodoval až sedmý zápas-mix. Svoji turnajovou premiéru si zde odbyli bratři Mecovi, kteří se badmintonu věnují teprve půl roku. Nicméně jejich bojovný výkon a chuť uhrát každý míček, je příslibem. Oporou týmu byl Mates, který vyhrál všechny své singly a právě rozhodující mix spolu s Danielkou. I obě děvčata  zahrála velmi dobře- Danielka svoje singly vyhrála, Mája se radovala z vítězství dvakrát.  Medaile a diplom pro vítěze byl zaslouženou odměnou, někteří z toho měli až slzičky v očích.

 

Ani tým U15  ve složení Sebastian Janíček, Jonáš Marek, Kristián Hašek, Lucka Paterová, Lucka Sommerová a Petra Kropáčová se neztratil. Suverénní vítězství 8:0 proti Arionu a pak zcela vyrovnané utkání s favoritem dlouhodobé soutěže SK Hamr zaslouží pochvalu. Soupeř má ve svých řadách tři reprezentanty U15, kteří se za měsíc zúčastní ME U15. Přesto naši hráči bojovali vyrovnaně a soupeř se až do posledního míčku musel obávat o vítězství.
Hráči si ověřili, že obava z favorita není na místě. S každým lze hrát, pokud dodržujeme taktiku a využijeme slabých míst favorita.

Věřím, že na podzim v Play Off bude výkon ještě lepší.

 

HALKA BITMANOVÁ