Extraliga: naši si odváží dvě vítězství

19. 1. 2020

Sokol Meteor Praha – Radotín „A“ zvítězil v obou svých víkendových utkání. V sobotu porazil SK Stavos Brno Slatina 6:2 a v neděli na domácí půdě zvítězil nad SKB Český Krumlov 8:0.

Do sobotního utkání nastupoval náš tým s výhodou jednoho bodu díky skreči dámského deblu soupeře. Body jsme ztratili pouze v druhé mužské čtyřhře, ve které Honzové, Janoštík a Louda, nestačili na Morena s Hansenem 22-20 a 21-12. A v třetí dvouhře mužů – Ondřej Král prohrál se Sorenem Toftem Hansenem 21-16, 7-21, 21-14. Zbylé body šli za Sokolem Meteor Praha – Radotín.

Nedělnímu utkání na domácí půdě proti SKB Český Krumlov dominovali dva třísetové zápasy. Gregory Mairs s Pavlem Drančákem dokázali přehrát Tomáše Švejdu s Jaromírem Janáčkem 16-21, 21-16 a 21-8. Jan Louda porazil Emila Madse Kristensena 16-21, 21-16 a 21-19. Ostatní zápasy skončili jasným vítězstvím domácích.

A jak hodnotí obě utkání předseda oddílu Ondřej Lubas?

„Obě víkendová utkání jsme odehráli v plné sestavě s výjimkou Michala Rogalskiho, který je krátkodobě zraněn. Věděli jsme, že SK Stavos Brno Slatina bude těžký soupeř. Proto bych moc rád poděkoval všem členům týmu, s jakou bojovností do svých zápasů nastoupili. Chtěli jsme vyhrát, abychom si tak upevnili přímý postup do semifinále Play-off, což se povedlo. Do utkání jsme nastupovali za stavu 1:0 kvůli skreči dámského deblu. Hodně zápasů bylo vyrovnaných a rozhodovaly koncovky zápasů. Jsem rád, že jsme tento duel zvládli a z Brna si odvážíme cenné vítezství 6:2.

V neděli jsme na domácí půdě v letňanské BB aréně přivítali tým SK Badminton Český Krumlov. Po sobotních zápasech jsme pokračovali na vítězné vlně a konečný výsledek 8:0 mluví za vše.“

TEK