MČR dospělých 2020: Bitman přiváží 11 titul, Drančák vicemistrem,Hnilica uveden do síně slávy

3. 2. 2020

MČR dospělých je již minulostí. Sokol Meteor Praha – Radotín zde měl řadu zástupců, z nichž někteří dosáhli nejen na medaile.

Nejúspěšnější disciplínou byla smíšená čtyřhra. Jakub Bitman s Alžbětou Bášovou (TJ Montas Hradec Králové) vylepšili svůj historický zápis na jedenáctý titul v řadě. Pavel Drančák s Magdalenou Lajdovou (TJ Astra Zahradní Město) se opět stali vicemistry. Michal Hubáček s Denisou Šikalovou (BK 73 Deltacal Benátky nad Jizerou) a Matěj Hubáček s Bertou Ausbergerovou (SK Prosek Praha) berou bronz.

V dvouhrách byli nejdominantnější Sabina Milová a Ondřej Král. Oba se umístili na třetí pozici. Král hrál proti obhájci titulu a pozdějšímu vicemistrovi Adamu Mendrekovi (Badminton FSpS MU), kterému podlehl až ve třetím setu 21-16, 13-21, 21-16. Milová se utkala s nasazenou jedničkou Kateřinou Tomalovou (TJ Sokol Klimkovice). Opět šlo o třísetový zápas. První set bez problému získala Tomalová. Druhý byl naopak bezkonkurenčně v rukou Milové. Rozhodoval tedy třetí set, ve kterém Milová nedokázala proměnit tři mečboly a prohrála 21-15, 13-21, 23-21.

Matěj Hubáček s Vítem Kulíškem (TJ Astra Zahradní Město) se ve čtyřhře mužů probojovali do semifinále, ve kterém se utkali s obhájci titulu Jaromírem Janáčkem a Tomášem Švejdou. Konečný výsledek 13-21, 19-21 je úctyhodný.

Nemalou součástí Mistrovství republiky je i společenský večer, na kterém jsou vyhlášeny výsledky ankety Badmintonista roku 2019.

Jakub Bitman získal ocenění badmintonista roku a počin roku.

Mojmír Hnilica byl uveden do síně slávy ČBaS za založení rozhodcovské tradice v ČR.

TEK