Deset medailí na domácím turnaji

9. 2. 2020

Nejúspěšnějším víkendovým turnajem se pro naše hráče stalo GPC U19 hrané na domácí půdě ve Vinoři. Odvezli si z něj celkem deset medailí. „Déčkové“ turnaje se konal v Plzni. Bronz si z kategorie U13 odvezly Eva Brožová a Klára Wimmerová z dívčí čtyřhry. David Kniš v U15 vyhrál společně s Jiřím Matuškou debla a k tomuto výkonu přidal ve dvouhře bronz.  Ema Staňková, Kateřina Mikelová a Tomáš Patera vyrazili na mezinárodní turnaj „10th MULTI ALARM Hungarian Junior Championships 2020“ v Pécsi.

GPC U19 – Vinoř

Nejzdařilejší disciplínou byla smíšená čtyřhra. Naši hráči se zde umístili na všech třech předních pozicích.

Barbora Johnová s Adamem Šulcem (SK Prosek Praha) se bez ztráty setu dostali až do finále, kde na ně čekali Sarah Mathieu a Marek Listopad, kteří v třísetovém semifinále porazili svého týmového kolegu Vojtěcha Frantu hrajícího s Eliškou Bílkovou (SK Hamr). Finálový zápas se také hrál na tři sety. Zlato si nakonec odvezli Johnová se Šulcem vítězstvím 24-22, 16-21, 21-17.

Barbora Johnová si s Terezou Šolarovou (TJ Montas Hradec Králové) odvezla zlato i z dámské čtyřhry. Ve finále nastoupily proti našim dalším hráčkám Emě Staňkové a Sarah Mathieu. Zvítězily 21-18, 23-21.

Bronzy si z dívčí dvouhry odváží Barbora Březinová a Sarah Mathieu. Sarah v semifinále prohrála proti nasazené jedničce Karolíně Křížové (TJ Chemička Ústí nad Labem). Barči zápas byl v koncovce druhého setu dramatický, nakonec podlehla pozdější vítězce disciplíny Elišce Bílkové 21-11, 25-23.

Petr Nejedlý byl v chlapeckém singlu nasazenou dvojkou. Ve finále dokázal porazit nasazenou jedničku Michala Nesvačila, čímž pomstil svého týmového kolegu Marka Listopada, který jím byl poražen o kolo dřív.

Poslední disciplínou byla chlapecká čtyřhra. Jakub Kučera se Štěpánem Schroetterem dosáhli na bronz.

„Déčka“ v Plzni

Z kategorie U13 si bronz z dívčí čtyřhry odvážejí Klára Wimmerová a Eva Brožová.

David Kniš s Jiřím Matuškou v kategorii U15 vyhráli debla. David k tomu přidal ještě bronz z dvouhry.

Hungarian Junior Championship 2020

Naši hráči se v žádné disciplíně nedostali přes druhé kolo.

Kateřina Mikelová se v dívčím singlu dostala do druhého kola – jako jediná z hráček sebrala set pozdější Indické vítězce Taře Shah (vicemistryni z asijského šampionátu U15). Ema Staňková podlehla v kole prvním.

Ve čtyřhrách Ema spojila síly s Petrou Maixnerovou a Jiřím Derkou – výsledek byl však v obou případech stejný jako v singlu. Přesto mix prohrála ve třech setech s pozdějšími semifinalisty ze Španělska.

Tomáš Patera v druhém kole chlapecké dvouhry nestačil na slovenského hráče Simeon Suchy. Prohrál 20-22, 21-19, 21-13 ve třetím setu.

 

Kompletní výsledky naleznete zde:

GPC U19

GPD U13, U15

Hungarian Junior Championship