GPA U17: Dvakrát bronzová Johnová

16. 2. 2020

Dění na turnaji GPA U17 konané v Hradci Králové komentuje trenérka Halka Bitmanová, která zde byla přítomna.

 

„První celostátní turnaj A kategorie U17 v letošním roce proběhl v hale TJ Montas Hradec Králové.

Za náš oddíl se jej zúčastnili: Bára Johnová, Helča Chvalová, Adéla a Klára Klímová

Adam Král., Milan Kovář a Jára Karban.

Tomáš Bláha má bohužel ruku v sádře a tak se nemohl zúčastnit.

Turnaj se povedl Báře, která si odvezla dvě bronzové medaile z párových disciplín. V boji o finále v obou disciplínách podlehla se svými deblovými parťáky pozdějším vítězům. V obou případech jí postup do finále shodou okolností překazila brněnská Martina Ševčíková.

I přesto si Bára zaslouží pochvalu. V mixu s Adamem Šulcem – narychlo složená dvojice- se postupně v pavouku zlepšovali a nakonec v semifinále vzdorovali reprezentační dvojici.

V deblu je Bářinou parťačkou Tereza Šolarová právě z Montasu, čtvrtfinálový zápas zvládly bravurně a i semifinále bylo naprosto vyrovnané a oba sety proti dvojici Kohoutová/Ševčíková prohrály až v koncovce.

Dále už se povedlo vyhrát jen jeden zápas, a to Helče Chvalové, která zvítězila v prvním kole dvouhry. Porazila Z. Hrdinovou po velmi dobrém výkonu. V dalším kole srdnatě vzdorovala M. Ševčíkové. Helča zaslouží pochvalu za dodržování určené taktiky.

Je potřeba vyzdvihnout hodinový boj Milana Kováře proti o hlavu většímu o 20 kilo těžšímu a o rok staršímu soupeři J. Havlíčkovi. Milan se v prvním setu trochu hledal, ve druhém naopak zahrál velmi dobře. Ve třetím setu bohužel v několika výměnách neudržoval taktiku. Snaha o rychlé ukončení výměny vedla k nepřesnostem a stála ho vítězství. I tak ale zaslouží pochvalu.

Ostatním se bohužel tolik nevedlo. Nicméně kromě Báry jsou ostatní nováčky v této věkové kategorii, kde už na GPA je opravdu veliká konkurence a každý zápas těžký. Byl to první křest ohněm a věřím, že do příštího turnaje si odvezli řadu podnětů a zkušeností.“

Kompletní výsledky naleznete ZDE.

Halka Bitmanová