GPC dospělých: Holečková a Zimmerová zlaté, Zimmerová stříbrná,Nejedlý bronzový

16. 2. 2020

V sobotu se na domácí půdě ve Vinoři konal turnaj GPC dospělých. Adéla Zimmerová s Terezou Holečkovou si odváží zlato z deblu. Adéla s Jindřichem Kukačem (TJ Sokol Křemže) skončili stříbrní v mixu. Petr Nejedlý vybojoval bronz v singlu.

Adéla Zimmerová a Tereza Holečková se bez zaváhání dostaly do finále, kde na ně čekala Jovana Skrčená (BaC Kladno) s Michaelou Zelinkovou (SK Prosek Praha). V prvním setu zvítězily Holečková a Zimmerová 21-18, druhý set s výsledkem 21-11 jasně uhrály Skrčená a Zelinková, ve třetím setu se děvčata poprala o prvenství v této disciplíně. Zlato získaly Zimmerová s Holečkovou vítězstvím 25-23 v rozhodujícím setu.

Adéla Zimmerová v mixu spojila síly s Jindřichem Kukačem a nakonec z toho bylo stříbro. Ve finále nestačili na kladenskou dvojici Daniel Skrčený, Monika Erbenová.

Petr Nejedlý se umístil na třetím místě v singlu. Ve čtvrtfinále zvítězil nad nasazeným 5/8 hráčem Davidem Sklářem z SK Hamr 18-21, 21-15, 21-19. O kolo později však podlehl nasazené dvojce a zároveň pozdějšímu vítězi disciplíny Michalu Grundovi 21-17, 21-12.

V dámské dvouhře se žádná z našich hráček nedostala přes první kolo. Anna Vyšehradská prohrála s Nicolou Zitkovou (BC Hamry nad Sázavou). Barbora Březinová podlehla Janě Havlové (SK Kuklenská Brno) ve třetím setu.

Pánská čtyřhra skončila, stejně jako dámská dvouhra, prvním kolem. Matouš Listopad s Petrem Nejedlým prohráli s Jaroslavem Samkem a Martinem Sokolem 21-19, 21-11. Vojtěch Franta s Jakubem Riegrem (SK Prosek Praha) nestačili na hamerské hráče Davida Skláře a Jana Macáka.