Benátecký pohár: Král nejlepším hráčem turnaje, hattrick pro Drančáka, zlato pro Milovou, stříbrní Mikelová a Hubáček

1. 9. 2020

Letošní ročník Benáteckého poháru pěkně zamíchal kartami. Turnaj utnul dlouhou ppauzy, ve které se kvůli Covidu – 19 nekonali žádné turnaje. Všechny disciplíny byli otevřené a hráčské spektrum velmi pestré. Nechyběli reprezentační hráči, ani vrcholní junioři. Naši nezaháleli a vyjeli ve velkém počtu. Cinklo to ve všech disciplínách.

Ondřej Král se stal nejúspěšnějším hráčem turnaje, když vybojoval zlato ve dvou disciplínách. Cestu za titulem ve dvouhře neměl snadnou. Musel porazit juniorskou jedničku Jana Janoštíka, turnajovou dvojku Cristiana Savina a ve finále se utkat s Janem Loudou, svým tréninkovým kolegou a úřadujícím mistrem ČR, kterého nakonec porazil ve dvou setech 21-19, 21-16.

V deblu Král spojil síly s výše zmíněným Loudou. Na spojení těchto singlistů nestačili ani dvojnásobní mistři republiky Jaromír Janáček a Tomáš Švejda. Pavel Drančák s Vojtěchem Šelongem vybojovali bronz. Jako jediní z celé startovní listiny dokázali Královi s Loudou vzít set. Stříbrný skončil Michal Hubáček s křemežským Petrem Beranem., kteří porazili juniorské duo Brázda, Dostál, i letošní vicemistry ČR Hubáčka s Holubem.

Sabina Milová potvrdila své nasazení a skončila zlatá. Finále proti naší další hráčce, juniorce Kateřině Mikelové, ovládla poměrem 21-15, 26-24. Nutno říct, že Mikelová se pohybuje na nejvyšších příčkách nejen v juniorech (nyní usiluje o nominaci na ME ve Finsku), ale daří se jí i v kategorii dospělých, kde se momentálně pohybuje na čtvrté příčce celostátního žebříčku.

Již třetí titul v řadě si z mixu odváží Pavel Drančák s Magdalénou Lajdovou. Nejvyhrocenější byl finálový zápas proti Jaromíru Janáčkovi a Petře Maixnerové. Rozhodovala až koncovka třetího setu. Drančák s Lajdovou potvrdili své postavení nasazených jedniček, když zvítězili 14-21, 21-16, 23-21.

Děkujeme všem hráčům za reprezentaci oddílu a přejeme spoustu zdraví, energie a vyhraných zápasů do nové sezóny.