Z GPA U19 přiváží Mikelová zlato a bronz

7. 9. 2020

Týden po Benáteckém poháru následovala GPA U13 a U19. V juniorské kategorii bodovala Katka Mikelová, u mladších se nejdále dostala Jana Hnilicová. Z GPC U17 si naši hráči odváží několik vzácných kovů.

V Hradci Králové bojovali junioři na posledním GPA letošního roku.
Na medaile dosáhla pouze Katka Mikelová. Po zranění nohy před třemi týdny to pro ní byl druhý ostrý start a výpadek v tréninku se tentokrát přeci jen projevil. Ve dvouhře hladce prošla do semifinále. Zde svedla třísetový boj se Soňou Hořínkovou, který nakonec v koncovce třetího setu prohrála. Vše si vynahradila ve čtyřhře. Po delší  době se představila v párové disciplíně. Pro tento turnaj složená dvojice s Luckou Krpatovou z Pardubic dokázala projít celou soutěží bez obtíží a ve finále porazila  reprezentační dvojici Hořínková/Valentová v napínavém zápase 2:1 na sety. 

Na turnaji GPA U13 , konaného na domácí půdě ve Vinoři se nejdále probojovala Jana Hnilicová v mixu. Společně s D. Ryšánkem se dostala mezi nejlepších osm párů. Pěkný výkon v boji o semifinále se jim nakonec nepodařilo zúročit ve vítězství. Ve dvouhře hned ve druhém kole narazila na pozdější vítězku Maixnerovou, se kterou prohrála. I tak pochvala za výkony.

Na oblastním turnaji GPC U17 na Hamru se sešlo víc než šedesát hráčů a naši se rozhodně neztratili. Hned dvě prvenství v párových disciplínách. Naši hráči si odvážejí dvě  stříbra a jeden bronz. Nejlépe si vedl Tomáš Bláha, který zvítězil v mixu s K. Nachtmanovou a druhé místo vybojoval v singlu.

Vítězství ve čtyřhře vybojovala Helča Chvalová s proseckou J. Flusserovou. Porazily první i druhý nasazený pár. 
Petr Hnilica s Járou Karbanem si také vedli dobře,  obsadili druhé místo v deblu. 

Halka Bitmanová