Hattrick pro Titěrovou, broznová Johnová a Bláha

20. 9. 2020

Bývalá reprezentantka Eva Titěrová odváží zlatý hattrick z MČR veteránů. První velký turnaj kategorie U17 a hned dvě bronzové medaile pro Bláhu a Johnovou. Z GPC U19 přivážíme několik cenných kovů.

MČR veteránů

Nejúspěšnější hráčkou MČR veteránů v Mostě se stala Eva Titěrová. V kategorii 35+ vyhrála všechny tři disciplíny bez ztráty setu. Nejprve v mixu se svým mixovým partnerem Heroutem (Hradec) prošli přes Týce s Marešovou a Duška s Bláhovou.

V singlu si bez zaváhání poradila s Marešovou a Pražákovou, se kterou spojila síly v deblu a tím svůj hattrick završila. Žádnému jinému deblovému páru nedovolily dostat se přes hranici 15 bodů.

Honza Jirásek vypadl v singlu hned v prvním kole proti Kavanovi, náladu si však zlepšil v deblu s Koudelkou (Křemže). Prošli až do finále, kde po nervy drásající koncovce porazili Gregora s Jurkou 19:21, 21:18, 22:20.

GPA U17

Na GPA U17, které se hrálo v Ústí nad Labem, vyrazila početná výprava ve složení:

Bláha, Hnilica, Král, Karban, Kučera, Schroetter, Johnová, Chvalová, Vávrová a sestry Klímovi

V mixu se nejdále dostala Bára Johnová s Tomášem Bláhou, kteří prošli přes Muchovou, Diviše a Šenfeldovou se Šilhanem. Cestu do semifinále jim překazili pozdější vítězové této disciplíny Kozempelová, Rázl. Adéla Klímová a Jára Karban vypadli v prvním kole s nasazenými 5/8 hráči Hájková, Běhounek.

Singl se nejvíce povedl Bláhovi, když porazil Urbance, Pálinkáše a ve čvrtfinále dokonce i turnajovou jedničku Matulu 21:18, 21:16. Pomstil tak Járu Karbana, který s ním prohrál v osmifinále. V semifinále podlehl dobře hrajícímu Rázlovi, pozdějšímu vítězi disciplíny. Bohužel Petrovi Hnilicovi ani Adamovi Královi se nepodařilo projít přes první kolo.

V dívčím singlu je nutné vyzdvihnout výkon Helči Chvalové, která dokázala v prvním kole s přehledem přehrát Žurkovou. Její hra byla téměř bezchybná. O kolo později ovšem prohrála s Koliášovou 15:21, 16:21. Anička Vávrová nedokázala pojít přes první kolo.

Pánský debl byl trochu smolný, jelikož nikdo z kluků neprošel přes první kolo. Kuba Kučera a Štěpán Schroetter prohráli s turnajovými 3/4 Maňásek, Plánička po dvou setech a Adam Král s Mrskošem (Liberec) prohráli po třech setech s párem Orlík, Krejčí. Ani Petr Hnilica s Járou Karbanem nedokázali porazit 3/4 nasazený pár Alter, Šilhan a po třech setech odešli z kurtu vítězně druzí jmenovaní.

Dámský debl byl úspěšný pro Barču Johnovou a Terku Šolarovou (Hradec). Bez ztráty setu prošly do semifinále, kde jim vystavily stopku turnajové dvojky Kohoutová, Hejduková. O vítězi rozhodovala koncovka třetího setu 12:21, 21: 19 a 20:22. Johnová se Šolarovou domů vezou bronz. O kolo předtím vyřadila Kohoutová s Hejdukovou sestry Klímovi a Chvalová s Novotnou (Tábor) prohrály hned v prvním kole.

GPC U19

Ve Vinořské hale se v neděli konalo GPC U19, kde se našim hráčům podařilo vybojovat prvenství ve třech disciplínách. V mixu vybojovala Sára Mathieu s Matoušem Listopadem stříbrnou medaili. Ve finále podlehli dvojici Erhart, Čermáková, kteří o kolo dříve porazili Tomáše Pateru s Terkou Burdovou.

Tomáš Patera se v singlu dostal bez ztráty setu až do finále, ve kterém jednoznačně potvrdil pozici nasazené jedničky a porazil Štěpána Benírške, čímž pomstil Matouše Listopada, který s ním prohrál v semifinále.

V dámském singlu si nejlépe vedla Helča Chvalová, která ve finále prohrála s Gabrielou Kuptíkovou. Helenka si ovšem spravila chuť v deblu, kde s Kuptíkovou porazily všechny dvojice a došly si tak pro první místo. V pánském deblu bylo meteorské finále, když proti sobě stáli Patera s jihlavským Benírške proti Nejedlému s Listopadem. Vítězství slavila prvně jmenovaná dvojice.

Všem hráčům děkujeme za řádnou reprezentaci oddílu.