Z celostátního GPA dospělých si naši hráči odváží řadu medailí

5. 10. 2020

Na Memoriálu Konstantina Holobradného, konaného na domácí půdě ve Vinoři, se spousta našich hráčů pustila do honby za tituly. Nejúspěšnější byla Sabina Milová, která po boku Tallulah Van Coppenolle (TJ Orlová-Lutyně) zvítězila v deblu. V singlu obsadila stříbrnou pozici. Bitman v singlu skončil druhý. Matěj Hubáček s Vítem Kulíškem (TJ Astra ZM) ve finále nestačili na juniorskou dvojici. Michal Hubáček s Denisou Šikalovou (BK 73 DELTACAR Benátky n/J) brali bronz. Pavel Drančák s Terezou Kobylákovou (TJ Astra ZM) si v mixu došli pro zlato.

Sabina Milová ve finále singlu nestačila na juniorku Kateřinu Zuzákovou. Vše si ale vynahradila v deblu, ve kterém spojila síly s juniorskou jedničkou Tallulah Van Coppenolle. Ve finálovém zápase dokázaly po dlouhé třísetové bitvě nad Zuzákovou s Krpatovou zvítězit 22:20, 12:21 a 22:20.

Další zlato získal Pavel Drančák s Terezou Kobylákovou v mixu. Ve finále se utkali s výše zmíněnou Zuzákovou a Tomášem Švejdou (SKB Český Krumlov). I když ve třetím setu zaostávali, nakonec koncovku zvládli lépe. Odvrátili tři mečboly a zvítězili 21:16, 6:21 a 23:21. Michal Hubáček s Denisou Šikalovou semifinále proti Zuzákové se Švejdou skrečovali, a tak se umístili na třetí pozici.

Matěj Hubáček s Vítem Kulíškem potvrdili své nasazení, když se v deblu mužů umístili na stříbrné pozici.

Jakub Bitman ve smíšené čtyřhře hrál tradičně s Alžbětou Bášovou. Jedenáctinásobní mistři republiky ve čtvrtfinále nečekaně prohráli s juniorským duem Zuzáková, Švejda.

O překvapení se Bitman postaral v singlu mužů. V dlouhém čtvrtfinálovém třísetovém zápase dokázal porazit Adama Mendreka – nasazenou jedničku, českou badmintonovou dvojku a mistra republiky z roku 2019. Ve finále se postavil úřadujícímu mistru republiky, Janu Loudovi, kterému ve dvou setech podlehl.

Děkujeme všem hráčům za reprezentaci oddílu a organizátorům za úspěšný průběh turnaje.