OP U19 – devět medailí pro naše juniory

12. 10. 2020

Na domácí půdě v tělocvičně ZŠ Vinoř se v neděli uskutečnil přebor Prahy kategorie U19. Jednalo se o poslední turnaj před dvoutýdenní „koronavirovou pauzou“. Hráči Meteoru zde získali několik cenných kovů.

Nejúspěšnější disciplínou turnaje se stal dívčí debl, ve kterém naše dívky získaly všechny medaile. Kvůli malé účasti se hrálo tabulkovým systémem. Barbora Johnová s Karolínou Nachtmanovou (SK Prosek Praha) si bez ztráty setu došly pro titul přebornic Prahy. O stříbro se utkaly Sára Mathieu s Veronikou Tvrdíkovou (SK Prosek Praha) a Helena Chvalová s Janou Flusserovou (SK Prosek Praha), kde se rozhodovalo až v koncovce třetího setu. Ze zápasu vyšla vítězně Sára s Verčou. Na čtvrtém místě se umístily sestry Klímovy.

V mixu si nejlépe vedli Sára Mathieu a Matouš Listopad, kteří si vybojovali postup do finále, kde ve dvou setech prohráli s dvojicí Karolína Nachtmanová, Adam Šulc (SK Prosek Praha). Bronz bere Tomáš Patera s Karolínou Hejdukovou (SK HAMR), kteří o kolo dříve podlehli v koncovce třetího setu 21:14, 20:22, 19:21 pozdějším vítězům disciplíny.

V pánském deblu si tradiční spoluhráči Petr Nejedlý a Matouš Listopad došli do semifinále, kde se střetli s dvojicí Adam Šulc, Vašek Obhlídal (SK Prosek Praha). Po dvou velmi vyrovnaných setech odešla z kurtu vítězně druhá jmenovaná dvojice, která se ve finále utkala s Tomášem Paterou hrajícím po boku Jáchyma Gerginova (BK Arion Praha). Ani Tomáš s Jáchymem však nad proseckou dvojicí neuspěli a odvezli si z turnaje stříbro.

V pánském singlu byl Tomáš Patera nasazenou jedničkou. V semifinále ho však po vítězství ve třetím setu zastavil Michal Nesvačil (SK Péřák). Tomáš si tak odvezl bronz.

Dívčí singl se z našich holek nejvíce povedl Heleně Chvalové, která až v semifinále prohrála po vyrovnaných setech s nasazenou jedničkou a pozdější přebornicí Prahy Magdalénou Čermákovou (TJ Astra ZM).

Děkujeme všem hráčům za řádnou reprezentaci oddílu.