Katka Mikelová – účastnice ME juniorů ve Finsku

23. 10. 2020

Ve Finsku se od příštího týdne rozjede jeden z očekávaných vrcholů juniorského badmintonu. Přesto, že je kvůli koronaviru pořádání turnajů velmi omezené, finští organizátoři udělali vše proto, aby se turnaj mohl uskutečnit. Všichni přítomní však budou muset dodržovat striktní pravidla.

Katka Mikelová si po loňském MS Juniorů vybojovala účast i na ME a je jednou z nominovaných hráček z celé republiky. Příští týden ji můžeme vidět v singlu i deblu. Katka se na konci léta potýkala se zraněním a vůbec nebylo jisté, zda se jí podaří dostat do formy tak, aby bojovala o účast na ME. Nakonec především díky úspěchu na Benáteckém poháru, kde obsadila druhé místo a prohrála pouze s dospělou reprezentantkou S. Milovou po velmi dobrém a vyrovnaném výkonu, ji reprezentační trenér Michal Turoň na ME nominoval.

Celou přípravu výrazně ovlivňuje současná situace a velmi omezené podmínky k tréninku, které dva týdny před turnajem znemožnily přípravu v hale. Kvůli nařízením se zrušilo i poslední společné soustředění všech českých juniorských reprezentantů, kteří míří na ME. Nicméně věřím, že tato pauza jim v zápasech pomůže. Někdy takováto nucená přestávka může být velmi užitečná.

Finsko v současnosti povoluje českým občanům vstup do země pouze z pracovních důvodů. Pro tento turnaj udělila finská vláda výjimku a pořadatel stanovil velmi přísné podmínky.

Jen pro ilustraci co musí všichni čeští účastnící udělat, aby se turnaje mohli zúčastnit.

V pátek před odletem musí podstoupit test na COVID 19, poté být do nedělního odletu v naprosté izolaci. V dějišti musí být všichni přítomni již čtyři dny předem. Zůstanou v Lahti v „ bublině“ a ve středu je čeká ještě jedno testování. Pokud jeden z členů výpravu bude pozitivně testován, tým se nebude moci turnaje zúčastnit a všichni členové daného týmu budou muset zůstat v hotelu až do úplného uzdravení. Věřím, že tato situace u nikoho nenastane. V místě turnaje se budou moci pohybovat pouze z hotelu do haly a zpět. Sledování utkání ostatních týmů je zakázané. 

Držíme všem našim hráčům palce. Ať vše proběhne hladce, všem se daří a turnaj si užijí. KATCE vzkazuji – bojuj a věř ve své vlastní schopnosti.

Autorka článku: Halka Bitmanová