Medailový víkend

12. 9. 2021

O víkendu náš oddíl pořádal GPA U13 v hale při Základní škole Vinoř. V domácím prostředí se nám povedlo získat tři medaile. Zároveň se konal tentýž turnaj, ale v kategorii U19 v Hradci Králové, odkud naši junioři přivezli dva bronzy.

GPA U13

Ve smíšené čtyřhře se nejlépe vedlo Janě Hnilicové, kde s Janem Bednářem (MTAC Praha) byli v pozici nasazených dvojek. Pár J+J dokázal přejít přes dvě kola bez problému a nedovolil soupeřům získat víc jak 15 bodů. V semifinále jim cestu zkřížili Tereza Grznáková a Daniel Čada, s nimiž po dvousetové bitvě prohráli. Dalším zástupcem z naší výpravy byl Matyáš Hašek, který se nedokázal probojovat přes první kolo a společně s Adélou Gnanovou (MTAC Praha) odešli po stavu 11:21 9:21 z kurtu poraženi.

V dívčí čtyřhře se podařilo Janě Hnilicové přidat další medaili do sbírky. Jana s Kateřinou Malou (1.badmintonový klub Šumperk) nejprve postoupily ze spodní poloviny pavouka přes Adélu Gnanovou a Markétu Pokornou. Poté si vybojovaly účast v semifinále, když porazily další nenasazený pár 21:13, 22:20. Semifinálový zápas holky zvládly s přehledem (21:13 a 21:13) a mohly se těšit na finále. V něm bohužel holky nedokázaly přehrát první nasazený pár Terezu Grznárovou a Štěpánku Nýdrlovou, a tak si Jana odváží stříbrnou medaili.

Ani v dívčím singlu Jana Hnilicová nezahálela a jako jediný zástupce našeho oddílu začala svoji cestu jednoznačnou výhrou nad Eliškou Veselou. Ve čtvrtfinále Jana předvedla podobný výkon a soupeřce dovolila uhrát pouze 10 a 5 bodů. V semifinále nezvládla Jana porazit druhou nasazenou Terezu Grznárovou a po třech setech 21:9, 11:21, 19:21 zkompletovala medaile ze všech třech disciplín.

V pánském singlu za nás bojoval Matyáš Hašek, který dokázal porazit v prvním kole s přehledem Václava Fošumu 21:10 a 21:7. V druhém kole narazil Matyáš na Jana Bednáře, na kterého Matyášovi už síly nestačily a po dvou setech odešel poražen.

V pánském deblu se bohužel dvojice Matyáš Hašek a Václav Fošum (TJ Sokol Křemže) nedokázala probojovat proti nasazeným dvojkám.

GPA U19

Ve smíšené čtyřhře se nejvíc dařilo Báře Johnové, která hrála po boku Tomáše Patery (MTAC Praha). V prvním kole si poradili s pardubickým párem ve třech setech. Ve čtvrtfinále se střetli s Valerií Žurkovou a Patrikem Mírou, po setech 21:16, 21:19 odcházeli z kurtu vítězně. Stopku jim vystavil až v semifinále druhý nasazený pár Martina Ševčíková a Jakub Diviš. Po dvou vyrovnaných setech si tak odváží Bára bronzovou medaili. Druhým zástupcem v této disciplíně byl Vojtěch Franta s Karolínou Křížovou (TJ Chemička Ústí nad Labem). Tato dvojice se dokázala probojovat do druhého kola přes dvojici z Astry. V druhém kole již nedokázali přehrát Justýnu Muchovou s Davidem Slívou.

V dámské čtyřhře jsme opět vybojovali bronzovou medaili a to opět díky Báře Johnové, tentokrát s Terezou Šolarovou (TJ Montas Hradec Králové). Holky jako nasazené 3/4 porazily s přehledem Kateřinu Pokornou s Justýnou Muchovou. V semifinále neúspěšně vzdorovaly páru Valerie Žurková a Markéta Kohoutová.

V pánském singlu dokázal Petr Nejedlý přejít přes Tomáše Urbance, kde o výsledku rozhodovala až koncovka třetího setu. V druhém kole narazil Petr na nasazeného Tomáše Pospíšila a po setech 21-13, 19-21 a 25-23 byl vyřazen. Vojtěch Franta nedokázal postoupit z prvního kola, kde mu los přidělil Ondru Běhounka.

V pánském deblu jsme měli dva naše zástupce hned v prvním kole proti sobě. Petr Nejedlý s Matoušem Listopadem (MTAC Praha) si zahráli dvousetový zápas proti Vojtěchu Frantovi s Ondřejem Pálinkášem (TJ Chemička Ústí nad Labem). Z utkání vyšla vítězně prvně jmenovaná dvojice. Postup do semifinále Petrovi s Matoušem překazila dvojice Patrik Míra a Jakub Diviš, kdy po dvou velmi vyrovnaných setech naši junioři prohráli.

Děkujeme všem za řádnou reprezentaci oddílu.

Výsledky z GPA U13: https://www.tournamentsoftware.com/sport/tournament/matches?id=2E7AE5B9-0BD0-494C-9CC5-46B4E9B38E4A&d=20210911

Výsledky z GPA U19: https://www.tournamentsoftware.com/sport/tournament/matches?id=B3A495A2-EADF-4552-B745-CD55DE52B840&d=20210911