Král mistrem České republiky, Milová se stala vicemistryní!

20. 9. 2021

V termínu 17. – 19. 9. pořádal náš oddíl mistrovství České republiky v areálu Hamr- Štěrboholy. Zlatou medaili na závěrečném ceremoniálu převzal Ondra Král, pro stříbro si došla Sabina Milová. Bronzovými hráči se stala Kateřina Mikelová a Pavel Drančák.

V pánském deblu si pro zlatou medaili a titul mistra České republiky dokráčel Ondra Král společně s Adamem Mendrekem (BADMINTON FSpS MU). Kluci svou cestu za medailí započali velice dobře, když přešli s přehledem přes první kolo a v kole druhém dokázali porazit nasazené 3/4 Lukáše Kurze a Mirka Šída 21:12, 21:10. Cestu do semifinále jim nepřekazil ani pár z Prahy, kteří nedokázali uhrát přes 12 bodů. V semifinálovém zápase přešli přes Jana Hubáčka a Lukáše Holuba 21:13, 21:7. V nedělním finálovém zápase náš pár vyzval dvojici Pavel Maňásek a Jaromír Janáček, ale ani ti nedokázali zastavit kluky a po dvou setech, které oba skončily se stejným skórem (21:15, 21:15), se stali mistry České republiky. Pavel Drančák, který hrál po boku Vojty Šelonga (TJ Orlová – Lutyně), nastupoval do soutěže jako nasazený 5/8, a proto byl v pavouku předsazený. V druhém kole Pavel s Vojtou porazili Michala Hamáčka s Jakubem Skřivanem jednoznačným výsledkem 21:10 a 21:10. Ve čtvrtfinále se utkali s dalším párem reprezentující náš oddíl a to s Matějem Hubáčkem a Vítkem Kulíškem (MTAC Praha), který v předchozím kole porazili dvojici z Kopřivnice. Z této bitvy vyšli vítězně Pája s Vojtou. V semifinále klukům vystavil stopku pár Pavel Maňásek s Jaromírem Janáčkem a po velmi těsných setech 25:23 a 21:18 si odváží bronzovou medaili. Další naději na úspěch jsme měli v Pavlu Synovcovi a Vojtěchu Bízkovi, kteří se do soutěže kvalifikovali pomocí divoké karty. Kluci dokázali porazit brněnský pár 24:26, 21:15, 21:12, ale o kolo později nestačili na Matěje Ehma a Tomáše Skálu. Poslední dvojicí, která se v této disciplíně ukázala byla dvojice Michal Hubáček a Filip Budzel (TJ Sokol Klimkovice). Tato dvojice si dokázala v prvním kole poradit s Adamem Šulcem a Václavem Palánem ve třech setech, v druhém kole již ale nedokázali najít vítěznou taktiku na nasazený pár 5/8 Petra Berana s Jindřichem Kukačem.

V dámském singlu jsme měli dvě zastoupení a hned v obou případech to na konci cinklo medailí. O stříbrnou medaili se postarala Sabina Milová, která nastupovala v pozici nasazené dvojky. Sabča dokázala projít přes první dvě kola, kde ji ani jedna ze soupeřek nedokázala sebrat set. V semifinále dokonce přehrála mladou nadějnou juniorskou hráčku Petru Maixnerovou 21:7 a 21:9. Ve finálovém utkání se ji podařilo vyhrát první set, ale bohužel v druhém i třetím setu Sabča prohrála ve velmi těsné koncovce, a tak se stala vicemistryní pro rok 2021. Druhou medaili vybojovala Kateřina Mikelová, která v prvním kole přehrála Báru Šenfeldovou 21:12, 21:12. O postup do semifinále se Kačka tahala s Anežkou Nováčkovou na tři sety a po výsledku 21:8, 18:21, 21:12 se mohla radovat z jistoty medaile . V semifinálovém zápase proti nasazené jedničce Tereze Švábíkové si Kačka vedla velmi dobře, když dokázala se Švábíkovou sehrát tři sety, které ale bohužel skončily ve prospěch soupeřky, a proto si odváží Kačka bronzovou medaili.

Své zkušenosti v mixu opět předvedl Pavel Drančák, který bojoval po boku Alžběty Bášové (TJ Montas Hradec Králové). Naše nasazené jedničky dokázaly projít s přehledem přes Adélu Chadimovou a Tadeáše Brázdu. Ve čtvrtfinále vyzvaly náš narychlo složený pár Matěje Hubáčka s Kristýnou Kozempelovou (BK TJ Baník Most). Ze zápasu vyšel vítězně Pája s Bětkou. Bohužel o pár hodin později v semifinále nedokázali přehrát Vojtěcha Šelonga s Denisou Šikalovou, kdy po dvou velmi těsných koncovkách setu prohráli, a tak Pája přidává další bronzovu medaili do své sbírky. Pavel Synovec s Valentýnou Sonnkovou (TJ Astra Zahradní Město), jakožto nasazené 3/4, porazili v prvním kole pár z Kladna 21:11 21:11. O kolo později nedokázali přemoci již výše zmíněnou dvojici Vojtěch Šelong a Denisa Šikalová. Dvojice Š+Š byla osudná i páru Kateřina Hejdrychová a Tomáš Skála (TJ Sokol Polabiny Pardubice), kteří na ně narazili už v prvním kole. Mezitím na druhé straně pavouka za nás bojoval Michal Hubáček s Dominikou Kurzovou (TJ Astra Zahradní Město). V prvním kole rozhodovala o vítězství až koncovka v třetím setu, která skončila poměrem 21:19. Místo ve čtvrtfinále si zajistili, když dokázali přehrát Ondřeje Klimeše a Ivu Foukalovou. Čtvrtfinálové utkání proti Pavlíně Krpatové a Matěji Ehmovi bylo velice těsné, když náš pár prohrál až v úplném závěru třetího setu 20: 22.

V pánském singlu se představil Matěj Hubáček, který využil přidělené divoké karty a porazil v prvním kole nasazeného Ondřeje Klimeše. O kolo později dokázal přehrát juniorského hráče Dominika Kopřivu ve třech setech 17:21, 21:14 a 21:10. Ve čtvrtfinále však už nestačil na budoucího vítěze této kategorie Jana Loudu, a tak si odváží krásné 5.-8. místo. Pavel Synovec si vedl podobně obstojně, když porazil Patrika Fucimana 21:10, 21:18. Před branami čtvrtfinále mu stopku vystavil Adam Mendrek, který nedovolil Pájovi si uhrát přes 13 bodů.

Našim jediným zástupcem v dámské čtyřhře byla Bára Johnová s Andreou Kobylákovou (TJ Astra Zahradní Město). Holky dokázaly postoupit do čtvrtfinále přes pár Kateřina Frischová a Anna Škarková 21:16, 22:20. Ve čtvrtfinále již nestačily na pozdější vítězky této kategorie Lucii Krpatovou a Kateřinu Zuzákovou.

Všem hráčům gratulujeme a děkujeme celému týmu organizátorů a dobrovolníků!

Kompletní výsledky najdete zde: https://www.tournamentsoftware.com/sport/tournament/matches?id=26A01A37-D796-49F5-A72D-F273C22E86D5&d=