Špičkový badminton se v Praze opět hlásí o slovo!

6. 10. 2021

Do městské části Praha – Vinoř ve dnech 8. – 10. 10. 2021 zavítá po roce česká badmintonová špička. Účast potvrdili také medailisté z nedávno proběhlého Mistrovství České republiky dospělých.

Třídenní zápolení nabízí pohled nejen na ty nejlepší, ale také na vycházející hvězdy českého badmintonu z řad mladších hráčů a hráček. Pro ty je určena především páteční odpolední kvalifikace. Z těchto kol ti úspěšnější pokračují do sobotních zápasů, které začínají v devět hodin ráno. O celkových vítězích všech pěti disciplín rozhodne až nedělní dopolední semifinálová respektive finálová část. Promluví mezi hvězdy českého badmintonu také někdo ze současných juniorských reprezentantů?

„Jsme velmi potěšeni účastí několika hráčů a hráček, kteří jsou úspěšní i na mezinárodním badmintonovém poli. Výkonností úroveň turnaje je tak téměř na maximální úrovni,“ říká hlavní organizátor akce Ondřej Lubas: „Stejně tak nás těší účast našich nejlepších juniorů. Bude zajímavé sledovat zápolení bronzových medailistů z juniorského evropského šampionátu v porovnání s dospělým badmintonem.“

Badmintonoví příznivci tak můžou fandit například domácímu želízku pořadatelského oddílu Kateřině Mikelové. Teprve devatenáctiletá reprezentantka svou formu může po 3. místě na národním šampionátu a 5. místě na mezinárodním turnaji v Polsku potvrdit obhajobou titulu právě z tohoto turnaje.

Velkým lákadlem může být také hra aktuálních mistryň České republiky ve čtyřhře žen Kateřiny Zuzákové a Lucie Krpatové. Z dalších zajímavých jmen lze upozornit na Denisu Šikalovou a Vojtěcha Šelonga nebo Jana Janoštíka, stříbrné respektive bronzové medailisty z právě zmíněného šampionátu.

Ze stálic českého badmintonu bude mít pořadatelský oddíl další zastoupení v podobě Pavla Drančáka. Ten se může pyšnit velmi obsáhlou sbírkou vítězství na domácích celostátních turnajích a několika mistrovskými tituly. Přidá do své sbírky další prvenství?

„Záruka nejen těchto osobností českého badmintonu, ale také zkušený organizační tým nabízí srdci sportovního fanouška příjemný zážitek,“ uzavírá Lubas a dodává: „Srdečně vás všechny zveme na skvělý badminton.“

Program turnaje:

pátek 10.00 – 20.00 h. – kvalifikace

sobota 9.00 – 20.00 h. – hlavní soutěž

neděle 9.30 – 14.30 h. – semifinálové a ​​​ finálové zápasy